Duży parasol ogrodowy na tarasie

Korzystanie z uroków lata to najlepszy sposób na relaks, szczególnie po długim dniu w biurze. Świeże powietrze skutecznie pozwoli się zregenerować i odpocząć, a obecność słońca przyczyni się do produkcji witaminy D w naszym organizmie. Warto jednak pamiętać, jak ważna jest ochrona przed silnym promieniowaniem UV – w nadmiarze może ono prowadzić do poparzeń skóry, udarów, złego samopoczucia. W ogrodach i na tarasach pomogą nam parasole ogrodowe!

Jaki parasol wybrać?

Szeroki wybór parasoli ogrodowych sprawia, że każdy zainteresowany bez trudu znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Duży parasol ogrodowy sprawdzi się w obszernych ogrodach oraz na tarasach – zazwyczaj czasza takiego parasola posiada bok o długości 3-4 metrów. Małe parasole świetnie prezentować się będą na mniejszych tarasach czy nawet balkonach. Podczas wyboru parasola zwracajmy uwagę nie tylko na linię i design, ale przede wszystkim: na tworzywa. Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się doskonałymi proporcjami i materiałami, które uchronią nas przed silnym promieniowaniem UV.

Tworzywa odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Parasole ogrodowe są dzisiaj projektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu opierać się zmiennym warunkom atmosferycznym. Antykorozyjne, aluminiowe stelaże są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi. Projektanci umieszczają je na ruchomych stopach, dzięki czemu możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni. Poliestrowe czasze odchylane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Poliester zabezpieczono warstwą poliuretanu, co sprawia, że tkanina jest odporna nie tylko na silne promieniowanie UV, ale również na deszcz czy wnikanie kurzu. W cieniu parasola panuje chłód, gdyż tkanina się nie nagrzewa.

Dudek@e-oko.com