Dlaczego trzeba wysłać dziecko na półkolonie?

Dzieci czekają na wakacje przez dziesięć długich miesięcy. Jednak kiedy już się zaczną narzekają na nudę, domagają się drogich rozrywek lub bezproduktywnie siedzą przed tabletem. Co zrobić, aby wakacje były dla twojej pociechy przyjemne i pożyteczne? I żeby nie kosztowało to nas fortunę? Odpowiedź jest prosta: wyślij swoją latorośl na półkolonie.

Półkolonie różnej maści

Są różne rodzaje półkolonii. Możesz znaleźć takie z zajęciami sportowymi, artystycznymi, naukowymi, językowymi. Ofert w internecie jest bardzo dużo, więc nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz nic odpowiedniego dla twoich dzieci. Jest to świetna okazja, aby twoja pociecha spotkała rówieśników z podobnymi pasjami i nauczyła się trochę samodzielności. Być może nawiąże tam przyjaźnie na cale życie? A może odkryje nowe talenty w sobie? Daj dziecku szansę na rozwój i rozrywkę. Trzeba być otwartym na nowe doświadczenia.

Półkolonie dla dzieci nie są drogie, a spędzić można tam czas ciekawie i wiele się nauczyć. Dzieci mają tam zapewnione wyżywienie i fachową opiekę. Nie musimy się martwić o ich bezpieczeństwo, bo dzieci pilnowane są przez opiekunów z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami, najczęściej z wykształceniem pedagogicznym i ukończonym kursem pierwszej pomocy. Zajęcia odbywają się w miejscu zamieszkania dziecka, zatem nie musimy się obawiać długiej rozłąki. Dzieci wrócą do nas na noc i opowiedzą nam swoje wrażenia.

I ostatnia najważniejsza zaleta. Dzięki temu, że wyślesz dziecko na półkolonie zyskasz trochę czasu dla siebie, bo będziesz mieć mniej domowych obowiązków, takich jak sprzątanie i gotowanie. W spokoju będziesz mogła przeczytać książkę, pójść do kosmetyczki albo zrobić od dawna odkładany remont łazienki. Kochamy nasze dzieci bardzo mocno, jednak czasami potrzebujemy trochę czasu dla siebie.

Nie należy dziecka do niczego zmuszać. Zalety półkolonii dla dzieci są liczne, jednak nie wszystkim dzieciom taka rozrywka będzie odpowiadać. Być może lepiej będzie wysłać dziecko za rok kiedy będzie trochę mądrzejsze i zaradniejsze? A może tylko wydaje ci się, że twoje dziecko jest jeszcze za małe? Myślimy, że znamy świetnie swoje dzieci jednak czasami potrafią nas zaskoczyć zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Dudek@e-oko.com