Ekskluzywne meble z rattanu

Może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale historia mebli rattanowych sięga aż starożytnego Egiptu oraz Rzymu. Może sam rattan nie był wtedy znany, ale to właśnie już wtedy pojawiły się pierwsze meble, które były wyplatane z roślin pnących.

Komplety wypoczynkowe na taras

Popularność samego rattanu wzrosła w XIX w. kiedy to indyjskie kolonie uzyskały dostęp do tego rodzaju surowca. Aż dziw, że tego rodzaju materiał wykorzystywany jest do dzisiaj. Co więcej, jest on dostępny dzisiaj w jeszcze lepszej wersji, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej funkcjonalny i trwalszy. Te wszystkie właściwości sprawiły, że w obecnych czasach mamy dostęp do ekskluzywnych mebli rattanowych, które doskonale spisują się na tarasie. Przykładowe zestawy mebli można obejrzeć (a także zakupić) na gardenspace.sk/zahradny-nabytok. W pierwszej kolejności rattan można było spotkać tylko w Europie, ale z czasem zaczął był on popularny również na innych kontynentach.

Estetyka oraz wygoda 

Na pewien czas, ten materiał popadł w zapomnienie. Podobnie jak wiklina. Jednak od ok. 15 lat można zauważyć, że producenci na nowo doceniają wyjątkowe właściwości tego rodzaju materiałów. Zarówno, jeżeli chodzi o wiklinę, jak również o rattan. Chociaż pod względem właściwości – rattan jest zdecydowanie lepszą propozycją. Taką, którą można dopasować do wystroju każdego tarasu. Do tego, tego typu meble dostępne są w różnych wersjach – zarówno, jeżeli chodzi o wielkie komplety, jak również te zestawy, które można pomieścić na małych tarasach. 

 

Dudek@e-oko.com