Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Kilka praktycznych  porad

Drzwi są barierą oddzielającą wnętrze naszego domu od świata zewnętrznego. Ponadto, drzwi są wizytówką mieszkania wiele mówiącą o gospodarzu. Wybrany model powinien więc łączyć w sobie  trwałość  i funkcjonalność z dopracowanym wzornictwem. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Sprawdź nasze rady i znajdź efektowny model o doskonałych parametrach!

Podpowiadamy, jakie drzwi zewnętrzne wybrać: modele aluminiowe

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do nowoczesnego mieszkania? Obecnie dużą popularnością cieszą się modele wykonane z aluminium. Eleganckie drzwi w chłodnych odcieniach subtelnie zdobią fasadę domu i wyróżniają się wysoką trwałością. W przeciwieństwie do modeli z PVC czy drewna, drzwi aluminiowe nie ulegają odkształceniu i nie krzywią się pod wpływem użytkowania. Nowoczesne, kilkumorowe modele z rdzeniem docieplonym pianką termoizolacyną są szczelną barierą dla chłodu z zewnątrz i ciepłego powietrza znajdującego się wewnątrz domu. Dzięki temu montaż nowych, solidnych drzwi może pozytywnie wpłynąć na wysokość comiesięcznych rachunków za ogrzewanie. Co ważne, innowacyjne drzwi zewnętrzne z aluminium mogą być stosowane w budynkach wzniesionych zgodnie z rygorystycznymi normami budownictwa pasywnego. Na liście ich zalet nie może zabraknąć wysokiej dźwiękoszczelności.

Ponadto, aluminium  jest odporne na czynniki zewnętrzne, wiec doskonale „radzi sobie” z mrozem, promieniowaniem UV i wilgocią. Możesz mieć pewność, że nowe drzwi zachowają nienaganną formę przez wiele lat ekspozycji na zmienną pogodę.

Drewno i metal

Ciekawą alternatywą dla modeli wykonanych w całości z aluminium są drzwi aluminiowo-drewniane. Zewnętrzna strona tego typu produktów wykonana jest z metalu, a wewnętrzna – naturalnego surowca.  Pięknie wybarwione, naturalne drewno spełnia swoją estetyczną i izolacyjną funkcję, a aluminiowy blat drzwiowy  chroni konstrukcję przed zmienną pogodą, dzięki czemu drzwi nie wymagają konserwacji.

 

 

 

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ zobacz wiecje https://castle-cgi.com