Znajdź ciekawe innowacje do ogrodu

Własny ogród to przestrzeń, którą możemy zaaranżować w dowolny sposób. Może być przestrzenią do zabaw dla dzieci, miejscem, w którym odpoczywamy, oazą zieleni z naszymi ulubionymi kwiatami czy też miejscem, gdzie spotykamy się w gronie znajomych. Chcąc tworzyć komfortowy punkt w ogrodzie dla siebie i bliskich niezbędnych jest kilka elementów. Jakich?

Postaw na funkcjonalny zestaw meblowy

Kluczem do stworzeni miejsca wypoczynkowego na świeżym powietrzu są meble ogrodowe – znajdziemy je u topowych producentów. Pamiętajmy, żeby były one wykonane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, wnikanie kurzu, niskie temperatury.

Nowoczesna tarasola – co warto o niej wiedzieć?

Do niedawna to parasole były najchętniej wybieranymi dodatkami do ogrodu – te jednak wymagały ciągłych poprawek, regulacji, przesuwania. Z czasem stawało się to uciążliwe. Dzisiaj mamy do wyboru bardziej innowacyjne produkty, takie jak tarasole. Na stronie tarasola.pl zaznajomimy się z tą technologią i z bliska przyjrzymy się jej zaletom.

Tarasola jest konstrukcją aluminiową, malowaną proszkowo, zabezpieczoną przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Kolor konstrukcji wybiera sam klient – ma on do dyspozycji paletę klasycznych barw i kolorów imitujących naturalne drewno. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody.

Na szczególną uwagę zasługuje dach tarasoli – w zależności od wybranego modelu może być on wykonany z tkaniny technicznej lub też z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dachy zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, nagrzewaniem, wnikaniem kurzu – nawet po wielu latach nie tracą swojego pięknego koloru, nie płowieją. Dachy skutecznie chronią przed promieniowaniem UV i pozwalają rozkoszować się przyjemnym cieniem.

Dudek@e-oko.com