Idealny dom na wakacje – jaki wybrać?

Wakacje dla znacznej części z nas stwarzają jedyną okazję, aby wyrwać się z miasta i zregenerować siły z dala od zgiełku, smogu i tłoku. Spragnieni kontaktu z naturą, coraz częściej rezygnujemy  z kosztownych wyjazdów all inclusive na rzecz inwestycji w swoją własną oazę. Budowa niewielkiego domku usytuowanego w górach daje szansę na stworzenie dla siebie i rodziny weekendowej i wakacyjnej bazy wypadowej. Dzisiaj zastanowimy się, jaki domek na wakacje okaże się najlepszy?

Letniskowy czy całoroczny?

Zanim prace nad domkiem ruszą pełną parą, czeka Cię konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną  z nich jest sprecyzowanie przeznaczenia budynku. Domek położony za miastem może być wykorzystany na wiele sposobów i może pełnić swoją funkcję nie tylko podczas kilku najcieplejszych miesięcy. Chcesz spędzać w drewnianym, wyposażonym w kominek domku święta? A może jesteś fanem sportów zimowych? Znacznie większe możliwości otworzy przed Tobą budowa domu całorocznego. Wbrew pozorom, inwestycja w budynek dostosowany do użytkowania w okresie jesienno-zimowym nie musi być bardzo dużym obciążeniem.

Dom z drewna poleca się na wakacje i ferie zimowe

Podejmując się budowy domu, warto zrezygnować z klasycznego murowanego domku na rzecz całorocznej konstrukcji z drewna. Koszty budowy i eksploatacji domów wznoszonych metodą szkieletową są zaskakująco niskie. Prace budowlane nie trwają zazwyczaj dłużej niż 4 miesiące i mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku.  Na stronie mawit.com.pl znajdziesz szeroki wybór niewielkich domów z prefabrykatów, które doskonale sprawdzą się na niewielkiej, nawet wąskiej działce. Nowoczesne domy są skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać optymalny komfort cieplny przy niewielkich nakładach energetycznych.

Dudek@e-oko.com