Zadaszenie tarasu metalowe – uzupełnienie strefy wypoczynkowej

Własny taras to perfekcyjne miejsce do odpoczynku i relaksu – przekonują o tym architekci i dekoratorzy. Przestrzeń taka może zmieniać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami – wystarczy tylko odpowiednio dobrać meble i dodatki. Jakie rozwiązania sprawdzą się na naszym tarasie? Co poza meblami warto wybrać?

Nowoczesne meble dopasowane do potrzeb

Podstawowym elementem wyposażenia na tarasie są oczywiście meble. Nowoczesne komplety meblowe zaskoczą nas nie tylko wspaniałym designem, ale również wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Piękne meble technorattanowe odmienią nawet zwykły taras i sprawią, że zapragniemy spędzać na nim każdą wolną chwilę.

Jak zadaszyć nasz taras?

Przesiadywanie na tarasie niesie za sobą wiele radości. Nie możemy jednak zapominać, że nadmierne promieniowanie słoneczne okazuje się zgubne dla naszego zdrowia. Do niedawna wykorzystywane parasole ogrodowe wypierane są przez zadaszenie tarasu metalowe. Nowoczesne pergole ogrodowe to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu nawet w czasie największych upałów.

Jak pergola zmieni nasz relaks na tarasie?

Innowacyjne pergole wznoszone są na konstrukcji aluminiowej, malowanej proszkowo. Takie zabezpieczenie sprawia, że pergola zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Dach pergoli tworzony jest z aluminiowych profili lub tkaniny technicznej. Bez względu na model dach chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, nie nagrzewa się i zapewnia przyjemny chłód. Dach pergoli skonstruowany jest w taki sposób, aby w zależności od potrzeb móc go rozwijać lub zwijać – sami więc decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dachy są całkowicie wodoodporne, więc pogoda nie zepsuje już nam odpoczynku na świeżym powietrzu.

Dudek@e-oko.com