Jak zorganizować wywóz gruzu z bloku

Nie da się ukryć, że przeważająca część społeczeństwa zamieszkuje bloki lub domy wielorodzinne. Brak własnej posesji wokół domu w pewnych sytuacjach może generować problemy. Tak jest na przykład podczas remontu, kiedy zachodzi konieczność wywozu odpadów. W dzisiejszym artykule zajmiemy się właśnie tego typu sytuacją.

Jakie utrudnienia występują podczas wywozu gruzu z bloku?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wywóz gruzu z bloku nie różni się niczym od wywozu odpadów z domu czy biura. Okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Z czego wynikają te problemy? Pojawiają się one w sytuacji, kiedy kontener na gruz musi być postawiony na terenie należącym do miasta. W sytuacji kiedy posesja wokół domu jest prywatną własnością nie ma żadnego problemu z postawieniem na niej kontenera. Jest to możliwe również w przypadku jeśli dana posesja należy do wspólnoty. W takiej sytuacji wystarczy powiadomić o fakcie osobę reprezentującą wspólnotę. W momencie gdy właścicielem posesji jest miasto należy wystąpić o zgodę do odpowiedniego urzędu.

Jak uzyskać zgodę na postawienie kontenera na gruz?

Aby uzyskać zgodę na postawienie kontenera na gruz trzeba złożyć w urzędzie stosowny wniosek. Jako, że każdy urząd „rządzi się” swoimi prawami warto najpierw skontaktować się telefonicznie z wybraną jednostką i dopytać o szczegóły. W większości przypadków wystarczy jednak wypełnić i złożyć w urzędzie wniosek o wydanie zgody oraz uiścić odpowiednią opłatę. Jest ona zależna od:

  • wielkości kontenera,
  • ilości dni, przez które kontener będzie zajmował pas ruchu.

Standardowa opłata z tego tytułu wynosi 2-4 zł/m2/dzień. Czas oczekiwania na pozwolenie wynosi maksymalnie kilkanaście dni.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat możecie znaleźć na stronie firmy Redskip, która zajmuje się profesjonalnym wywozem gruzu i odpadów. Co istotne firma oferuje również alternatywny sposób rozwiązania problemu zajmowania pasa ruchu, który pozwala uniknąć niepotrzebnych formalności oraz opłaty z tego tytułu.

Rozwiązanie to polega na podstawieniu kontenera na gruz na bardzo krótki czas (45 minut). Ten czas w zupełności wystarczy na szybki załadunek zalegających odpadów. Po 45 minutach samochód odbiera kontener zwalniając pas ruchu. Usługa jest dostępna na terenie całego kraju. Możecie ją zamówić korzystając z formularza online na stronie www.redskip.pl.

Dudek@e-oko.com

https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz