Funkcjonalne garnki i patelnie

Garnki i patelnie to podstawowe wyposażenie naszej kuchni – warto zadbać o to, aby wybrane przez nas elementy odznaczały się doskonałą jakością, eleganckim designem oraz wysokim stopniem funkcjonalności. Wśród licznych propozycji na polskim rynku warto zwrócić uwagę na ofertę topowych producentów. Jak profesjonalne garnki i patelnie zmienią nasze zwyczaje w kuchni?

Garnki do zadań specjalnych

Idealny zestaw garnków składa się z mniejszych i większych elementów, pokrywek. Kolekcje dostępne na stronie Notodo.pl zaskoczą nas różnorodnością i dbałością o detale. Szukając zestawu do naszego domu przemyślmy, jaka ilość elementów będzie dla nas odpowiednia. Producent oferuje wysokiej jakości garnki dopasowane do potrzeb różnorodnych użytkowników. Olbrzymią zaletą garnków Notodo jest to, że są one wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na odkształcenia, działanie wysokich temperatur, korozję. Garnki Notodo wyposażono w innowacyjne dyski aluminiowe wbudowane w dno – dzięki nim możliwe jest lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, jak również wykorzystywanie go na różnorodnych typach kuchenek, również indukcyjnych.

Producent proponuje wiele interesujących udogodnień związanych z garnkami: konkretne modele mogą posiadać wewnętrzne miarki od odmierzania płynów, jak również niewielkie lejki czy sitka do cedzenia sosów. Uchwyty tworzone są z materiałów antypoślizgowych.

Patelnia – czy smażenie może być zdrowsze?

Do niedawna powszechną byłą opinia, że potrawy smażone są bardziej kaloryczne i mniej wartościowe. Dzisiaj wiemy, że dzięki odpowiedniej patelni każde z przygotowywanych dań może mieć wyjątkowy smak i walory odżywcze. Nowoczesne patelnie posiadają powłoki ceramiczne, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Takie potrawy z pewnością będą mniej kaloryczne. Powłoka ceramiczna zmniejsza także ryzyko przypalenia potrawy.

Dudek@e-oko.com