Wybór noclegu

Każdego roku masa turystów wyjeżdża nad polskie morze. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się Świnoujście, czyli malownicza miejscowość na północy Polski.

Miejsce dla rodzin z dziećmi

Warto dodać, że jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Nie ma tu tak dużo imprez jak w Mielnie lub Sopocie, dlatego można spokojnie odpocząć i się zrelaksować. Cena za nocleg Świnoujście zależy od komfortu i odległości od plaży. Im bliżej plaży, tym oczywiście wyższe ceny. Dlatego czasami warto poszukać trochę dalej, ponieważ można trafić na naprawdę ciekawą ofertę. Trzeba też pamiętać, żeby wcześniej zarezerwować nocleg Świnoujście, ponieważ w sezonie letnim może nawet zabraknąć miejsc. Jeżeli jesteś w Świnoujściu, to powinieneś koniecznie zobaczyć Wybrzeże Władysława IV, czyli Basen Północny. Zazwyczaj kwatery i apartamenty są w bardzo dobrym stanie, dlatego nawet wymagający turyści powinni być zadowoleni. Planując wypoczynek nad morzem trzeba też zapewnić dobre warunki noclegowe.

Nadmorskie budynki

Należy mieć na uwadze, że większość nadmorskich budynków została odrestaurowana, a w rzeczywistości pochodzą jeszcze z XIX wieku. Najdrożej wychodzą oczywiście pokoje jednoosobowe, ale gdy wybieramy się z grupą przyjaciół, to można wtedy liczyć na dużo niższe ceny. Charakterystyczne punkty miasta to przede wszystkim Fort Anioła oraz Ptasia Wyspa. Z pewnością są to miejsca, które warto zobaczyć, jeżeli jesteśmy w Świnoujściu. Znajduje się tu też jedna z najbardziej znanych latarni morskich nad Morzem Bałtyckim. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest to także najwyższa latarnia, dlatego widoki są wspaniałe. Żeby wejść na samą górę trzeba pokonać 300 schodów, ale jak najbardziej warto to zrobić.

Czas wolny nad morzem

W czasie wakacji nad morzem trzeba koniecznie zjeść rybę. W Świnoujściu jest wiele miejsc z bardzo dobrym jedzeniem. Należy pamiętać, żeby wybierać tylko sprawdzone i renomowane restauracje, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Świnoujście powinno się spodobać zarówno osobom, które lubią nocne życie oraz imprezy, a także tym którzy preferują spokój i odpoczynek. Niedawno otworzono tu także Baltic Park Molo Aquapark, dlatego nawet w kiepską pogodę można spędzić ciekawie czas. Warte zwiedzenia jest również podziemne miasto na wyspie Wolin, które jest jedyne w swoim rodzaju. Jest tu też dosyć dużo ścieżek rowerowych, dlatego można spokojnie zabrać ze sobą rower. Na niższe ceny można liczyć jedynie poza sezonem letnim. Szczególnie zadowolone powinny być rodziny z dziećmi, ponieważ jest to świetne miejsce do odpoczynku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie apartament Świnoujście.

Dudek@e-oko.com