Szafki umywalkowe i co należy o nich wiedzieć?

Urządzając, remontując łazienkę powinniśmy skupić się nie tylko na jej finalnym wyglądzie, ale również na tym, aby stworzyć pomieszczenie wygodne i funkcjonalne. Musimy wiedzieć na jakiej wysokości powinny być zamontowane szafki umywalkowe oraz inne rzeczy, jakie znaleźć można w tym pomieszczeniu.

Szafki umywalkowe na wysokości

Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, na jakiej wysokości powinny być zamontowane szafki umywalkowe? Oczywiście, że nie, bowiem wszystko jest uzależnione od wysokości użytkownika. Tak, nie wszyscy domownicy są jednego wzrostu, ale warto wtedy przyjąć średni pomiar. Przyjmuje się, że szafka razem z umywalką powinna zostać zamontowana na takiej wysokości, aby można było w niej umyć swobodnie ręce, bez konieczności pochylania się nad nią. Według najnowszych norm europejskich przyjmuje się, że szafka z umywalką powinna zostać zamontowana na wysokości 85-95 cm.

Dobre szafki do łazienki 

Przy czym nie zapominajmy o tym, że do wyboru mamy różnego rodzaju szafki umywalkowe. Można w nie wpuścić samą umywalkę lub też można wybrać szafkę, na której misa umywalkowa zostanie postawiona. Na wysokości 85-95 cm powinna znajdować się górna krawędź umywalki liczona od posadzki. Jeżeli w takim razie umywalka znajduje się na szafce, to sama szafka powinna znajdować się nieco niżej, abyśmy wygodnie mogli z niej korzystać. Tylko, że jest to średnia wysokość dla osoby, której wzrost wynosi ok. 170 cm. Wyższe osoby powinny mieć szafkę razem z umywalką zamontowaną nieco niżej. 

 

Dudek@e-oko.com

zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ zobacz