Metoda żelowa zdobienia paznokci a ich zdrowie

Metoda żelowa zdobienia paznokci zwraca na siebie uwagę jako ta, która nie jest jednoznaczna w ocenie. Często zwraca się uwagę na to, że w tym konkretnym przypadku opieka nad paznokciem ze strony doświadczonego stylisty jest szczególnie ważna. Dlaczego tak się dzieje?

Błędy amatorów, na które warto uważać

Wykonanie manicure żelowego nie sprawia wrażenia bardzo trudnego zadania. Nic więc dziwnego, że swoje oferty w tym zakresie prezentują nie tylko doświadczone stylistki, ale i osoby, które właśnie kupiły lampę i szukają doświadczenia. Niestety, brak wprawy często prowadzi do błędów, które nie tylko wpływają na estetykę, ale i sprawiają, że wiele osób podchodzi potem do metody żelowej zdobienia paznokci z dystansem. Największym problemem jest ten, który odnosi się do stanu płytki paznokcia po zabiegu. Tu warto podkreślić, że metoda żelowa, sama w sobie, nie niszczy płytki. Jeśli jednak proces nie jest wykonywany poprawnie, może stanowić dla niej niemałe zagrożenie. Tak dzieje się przede wszystkim wtedy, gdy nie ma mowy o sterylności narzędzi wykorzystywanych podczas pracy. Bardzo poważnym zagrożeniem tak dla stylistki, jak i dla jej klientów jest też brak dezynfekcji dłoni.Nietrudno się domyślić, że także odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu wymaga pewnej wiedzy. Ta, niestety, nie jest powszechna. Normą jest piłowanie jej w niewłaściwy sposób, co sprawia, że nie spaja się ona z żelem. Napowietrzenie żelu wpływa na niską odporność manicure na uszkodzenia, a nie ma chyba nic bardziej irytującego niż częściowe odrywanie się masy żelowej. Wśród błędów, które mogą skutecznie zniechęcić do paznokci żelowych, wymienia się także zalewanie skórek żelem. Każdy poradnik przestrzega przed tym zjawiskiem, niedoświadczone stylistki popełniają jednak wspomniany błąd dość często.

Jak dbać o paznokcie żelowe?

Nawet, jeśli metoda żelowa zdobienia paznokci będzie wykorzystana w prawidłowy sposób, może się okazać, że jakość manicure pozostawia wiele do życzenia. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób zdaje się zapominać o tym, że o paznokcie żelowe należy dbać.Czymś oczywistym wydaje się możliwie jak najstaranniejsze przygotowanie paznokci do manicure. Ważne są jednak również pierwsze 24 godziny po jego wykonaniu. Przyjmuje się, że na paznokciach należy wtedy unikać nadmiernego zawilgocenia. Niebezpieczne potrafią być również uszkodzenia mechaniczne. Po tym czasie masa żelowa staje się twardsza, a tym samym jest mniej podatna na uszkodzenia. Nadal należy jednak chronić ją przed kontaktami ze środkami czystości wykonując wszystkie prace w rękawiczkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Dudek@e-oko.com