Biustonosze do ćwiczeń – rodzaje i działanie  

Biustonosze sportowe są bardzo popularną kategorią elementów odzieży sportowej, który w swojej szafie powinna posiadać każda kobieta. Bez dwóch zdań dobrze dobrane biustonosze do ćwiczeń są koniecznością dla każdej aktywnej fizycznie kobiety. Zabezpieczają one struktury podtrzymujące piersi przed uszkodzeniami gwarantując, że będą piękne i jędrne przez jak najdłuższy czas!

 

Biustonosze do ćwiczeń

 

Każda kobieta chce mieć piękny i jędrny biust najlepiej przez całe swoje życie. Jednak o piersi trzeba należycie dbać. Zaopatrzenie się w biustonosze do ćwiczeń podczas uprawiania aktywności fizycznej są zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów, które potrafią poprawić jakość piersi, ale i wygodę treningową. Podczas rozmaitych skoków, biegów czy doskoków niezabezpieczone piersi po prostu podskakują i zmieniają swoją pozycję. Takie zachowania są dla piersi wstrząsami – a fizjologicznie podtrzymywane są przez więzadła zwane więzadłami Coopera. W przypadku zbyt dużych wstrząsów więzadła te mają tendencję do rozciągania swojej struktury w konsekwencji czego może dochodzić do nadmiernego opadania każdej z piersi. Dobrze dobrane biustonosze do ćwiczeń potrafią temu zapobiec!

 

Biustonosze do ćwiczeń różnią się od siebie rozmiarami. Najmniejsze i najbardziej popularne z nich to biustonosze kompresyjne. Zasada kompresji polega na jednoczesnym dociskaniu obu piersi jednocześnie do klatki. Wykonują swoje zadanie dla miseczek typu A. Dla miseczek typu B lub C lepsze będą biustonosze do ćwiczeń dociskające każdą z piersi z osobna, a dla miseczek jeszcze większych biustonosze z dodatkiem pasów ściągających.

 

Biustonosze do ćwiczeń najlepszych marek

 

Biustonosze sportowe najlepiej kupować u sprawdzonych producentów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Zdecydowanie takimi producentami są firmy Nike, Under Armour, Diadora czy Labellamafia. Korzystają one z wysokiej jakości materiałów ograniczających ryzyko bolesnych odparzeń skóry. Jednocześnie gwarantują dobre utlenowanie skóry piersi i najlepsze wartości wentylacyjne w jednym!

Dudek@e-oko.com