Jakie skarpety wybrać na chłodne wieczory?

Są osoby, które marzą, aby lato trwało cały rok. Niestety tak się nie da i trzeba liczyć się z tym, że z końcem wakacji temperatura zaczyna spadać, a japonki i sandałki trafiają na swoje miejsce w szafie, robiąc miejsce dla botków i cieplejszych adidasów.

 

Nie polecamy przeziębić stóp – może to powodować różnego rodzaju zapalenia dróg moczowych lub bolesne infekcje gardła czy dróg oddechowych. Dlatego, kiedy za oknem zacznie robić się szaro, a temperatura zacznie jesiennie spadać, należy zaopatrzyć się w parę ciepłych skarpet.

Jak się zabezpieczyć przed zimnem?

Niektórzy mężczyźni często cały rok chodzą w grubszych męskich skarpetkach, więc prawdopodobnie nie będą mieli z tym problemu, jednak kobiety, niekiedy przyzwyczajone do cienkich rajstop lub krótkich stopek, mogą przez nieodpowiednie skarpetki nabawić się kłopotów.

Jesienią i zimą należy bezwarunkowo nosić ciepłe skarpety damskie. Ciepłe skarpetki izolują ciepło i nie pozwalają, aby stopy zmarzły, a w rezultacie, aby całe ciało wyziębiło się.

Można postawić na ciepłe skarpety damskie frotte. Mamy wówczas pewność, że będą one mięciutkie i dobrze dopasowane do stopy, a jednocześnie najczęściej wykonane z włókna naturalnego, w związku z tym pozbawionego czynników, które mogłyby uczulać lub powodować podrażnienia na skórze.

Bambusowe skarpety – czy sprawdzą się w chłodne dni?

Na chłodne wieczory dobrze sprawdzają się również skarpety damskie bambusowe, które stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku oraz zyskujące coraz więcej wielbicieli. Bambus ma wybitne właściwości termiczne – latem delikatnie chłodzi, a zimą daje ciepło. Dlatego na chłodne wieczory przy herbacie skarpetki wykonane z dzianiny bambusowej będą świetnym rozwiązaniem.

Wełniane skarpety – klasyka najlepsza na chłodne wieczory

Test na najlepsze ciepłe skarpety damskie z pewnością przeszłyby skarpetki wełniane. Skarpety z wełny są znane już od czasów naszych babć, które dzielnie robiły na drutach takie skarpetki. I miały rację, ponieważ owcze runo nadaje się na ciepłe skarpetki wręcz idealnie. Zapewniają świetną termoizolację, nie dopuszczając nawet w najmniejszym stopniu do wyziębienia  stóp. Poza tym umiejętnie odprowadzają wilgoć, więc nie trzeba się także martwić o dyskomfort w trakcie ich noszenia spowodowany przepoconą stopą, a w konsekwencji niestety często nieprzyjemnym zapachem. Ciekawostką jest to, że wełniane skarpetki dzięki temu, jaki kształt mają ich włókna posiadają umiejętność samoczyszczenia, co dodatkowo potęguje ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami.

Uwagę przykuwają także ciepłe damskie skarpety wykonane z wełny merino, wykonane ze szczególnego rodzaju wełny, z owiec żyjących w innym klimacie. Wełna merino jest nie dość, że również wyjątkowo ciepła i termoizolacyjna, to również niesamowicie miła w dotyku i miękka – zapobiega w ten sposób przed otarciami i swędzeniem. Jednocześnie tak jak każdy rodzaj wełny ma właściwości antybakteryjne, co ma ogromne znaczenie, na przykład w przypadku alergików lub osób cierpiących na nieustanne uczulenia i infekcje skórne.

Dudek@e-oko.com

https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ live url https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/