Depilacja laserowa – zapewnij sobie komfort gładkich nóg

Depilacja laserowa to sposób na gładkie nogi, niewymagające golenia przez wiele lat. Zapewnij sobie najwyższy poziom komfortu dzięki epilacji laserowej.

Depilacja laserowa – zapewnij sobie komfort gładkich nóg

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia, która zapewnia długotrwały efekt gładkich nóg. Zabieg ten nie tylko pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia, ale też eliminuje wiele problemów związanych z tradycyjnymi metodami depilacji, takich jak: podrażnienia, krostki czy wrastające włoski. Skorzystaj z epilacji laserowej i zapewnij sobie komfort gładkich nóg na wiele lat.

Na czym polega depilacja laserowa?

Mechanizm działania depilacji laserowej opiera się na trwałym, termicznym uszkodzeniu włosa wraz z cebulką, co uniemożliwia jego odrastanie. Jest to tzw. proces selektywnej fototermolizy. Wiązka światła laserowego wchodzi w kontakt z melaniną (barwnikiem włosa), czego efektem jest wzrost temperatury w mieszku włosowym i destrukcja jego macierzy.

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Energia działa jedynie na cebulki włosa, nie naruszając przy tym ciągłości naskórka i nie uszkadzając skóry. Co więcej, laser do depilacji korzystnie oddziałuje na zdrowie skóry, zapobiegając wrastaniu włosków i stanom zapalnym skóry.

Po serii zabiegów epilacji laserowej można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat. Po pewnym czasie mogą oczywiście pojawić się pojedyncze, słabe włoski, ale wówczas wystarczy wykonać zabieg przypominający, aby znów przywrócić skórze permanentną gładkość.

Jak działa laser do depilacji?

Laser do depilacji działa tylko na włoski, będące w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Dlatego do uzyskania optymalnych efektów potrzebna jest seria zabiegów. Odpowiednia liczba i częstotliwość sesji laserowych umożliwia wychwycenie wszystkich momentów, w których włosy na danym obszarze są w fazie anagenu. Odstępy czasowe między poszczególnymi sesjami w przypadku depilacji laserowej nóg wynoszą 8 tygodni, ponieważ tyle mniej więcej trwa tempo wzrostu włosów w tym miejscu. Liczba zabiegów zwykle jest kwestią indywidualną i ustala ją kosmetolog, ale najczęściej wykonuje się od 4 do 8 zabiegów.

Większość laserów do depilacji zapewnia skuteczne usuwanie ciemnych włosów, dobrze kontrastujących ze skórą. Gorzej radzą sobie z włosami cienkimi i jasnymi. Nowoczesne osiągnięcia w dziedzinie laseroterapii pozwoliły opracować urządzenia (m.in. laser Motus), które umożliwiają likwidację włosków w każdym kolorze. Z tej innowacyjnej metody usuwanie owłosienia laserem skorzystasz m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Laser Motus charakteryzuje się szybkim wychwytywaniem melaniny we włosach – jest w stanie wykryć nawet najmniejsze stężenie barwnika, dlatego doskonale radzi sobie z włosami blond, rudymi, a nawet siwymi.

Wskazówki, jak uzyskać najlepsze efekty epilacji

Skuteczność depilacji laserowej zależy nie tylko od dobrze wykonanego zabiegu przez specjalistę, ale też od przestrzegania zaleceń przez pacjenta. Podstawową zasadą jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przez kilka tygodni po zabiegu oraz pomiędzy poszczególnymi sesjami należy unikać bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce i stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Przestrzegaj harmonogramu zabiegów ustalonego przez kosmetologa. Nawet jeśli wydaje Ci się, że po dwóch sesjach depilacji laserowej włoski całkowicie zniknęły z danego obszaru, nie przerywaj serii zabiegów. Ważne jest również przestrzeganie odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Jakiekolwiek odchylenia mogą skutkować tym, że na nogach znów pojawi się nieestetyczne owłosienie.

Więcej na temat depilacji laserowej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Dudek@e-oko.com