Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja tradycyjnymi metodami jest stosunkowo tanią metodą usuwania s powierzchni swojej skóry odrastającego owłosienia. Jednak wbrew pozorom ciągła wymiana żyletek czy kupowanie i rozgrzewanie wosku też kosztuje swoje. Dodatkowo na znane metody depilacyjne poświęca się sporo czasu i cierpliwości – a mimo wszystko i tak często można się zaciąć czy podrażnić skórę. Depilacja laserowa to jednorazowy, większy wydatek i regularne chodzenie na kilka sesji odłożonych w czasie. Aczkolwiek proces jest permanentny i oznacza ,,spokój” z goleniem się do końca życia.

 

Depilacja laserowa – działanie i skutki uboczne

Depilacja laserowa to zabieg, który jest bardzo dobrze przebadaną i bezpieczną metodą usuwania owłosienia. Jednak aby doczekać się efektów trzeba wykazać się cierpliwością. Sesje trwają co prawda niewiele – bo ok kilkanaście minut, ale trzeba je powtórzyć nawet do 9 razy w odstępach co około 1 miesiąc. Trzeba tutaj być dość zdyscyplinowanym i nie przekładać sesji. Regularność jest ważna, gdyż światło lasera musi dotrzeć do cebulek włosowych gdy będą w fazie wzrostu – a nie wiadomo nigdy w jakiej fazie się znajdują. Regularne wizyty co około miesiąc zapewnią, że laser dotrze do nich właśnie w tym stadium rozwoju i zniszczy ich strukturę. Dzieje się to poprzez nagrzanie melaniny znajdującej się w cebulce włosowej. Rozgrzany barwnik działa destrukcyjnie na cebulkę włosa, która już nigdy nie powróci do swojego zadania co da permanentny efekt depilacji laserowej.

 

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-torun/

 

Skutki uboczne są dość znikome i występują coraz rzadziej(oczywiście, jeśli przestrzegało się przeciwwskazań). Są to z reguły obrzęki i zaczerwienienia spowodowane chwilowym podrażnieniem i nagrzaniem skóry. Jednak w dzisiejszych czasach lasery są coraz nowocześniejsze i posiadają takie funkcje jak jednoczesne chłodzenie, które zmniejsza nawet te delikatne niepożądane skutki.

 

Depilacja laserowa Toruń

Depilacja laserowa przeprowadzana jest przez salony, które w dzisiejszych czasach są szeroko dostępne. Najlepiej jednak wybierać te z najlepszą opinią i sprzętem. W Toruniu można znaleźć salony renomowanej sieci depilacja.pl charakteryzujące się bardzo dobrymi opiniami i wysokim profesjonalizmem.

 

 

 

 

 

Dudek@e-oko.com