Co trzeba zobaczyć będąc w Side?

Turcja to nie tylko Alanya, która oczywiście jest mekką turystów. Wakacje w Turcji można spędzić w wielu interesujących miejscowościach. Można jechać do Side, Kemer, Ölüdeniz, Fethie i wielu, wielu innych miejscowości typowo wakacyjnych. Wszyscy, którzy chcą połączyć wakacyjny odpoczynek z historią, powinni wybrać się na wakacje do Side. To niesamowite miasteczko, w którym historia przeplata się z teraźniejszością. Wszystko przygotowane jest na przyjęcie turystów a do tego, starożytne miasteczko funkcjonuje w najlepsze. Wspaniałe miejsce na spokojne wakacje. Warto jednak je odwiedzić, gdyż ilość zabytków w tym małym mieście powala.

Co warto zobaczyć w Side?

Nie ważne, czy Side jest miejscem, w którym spędzacie wakacje, czy może wybraliście się tutaj na wycieczkę, są miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Całe stare miasto robi ogromne wrażenie. Ta niewielka zabudowa sprawia, że można poczuć się jak ludzie, którzy żyli tutaj setki lat temu. Spacerując po tych samych uliczkach, patrząc na te same miejsca co oni, można przenieść siew czasie.

Miejscem, które warto zobaczyć, jest położony w sąsiedztwie starego miasta amfiteatr. Jego ogrom onieśmiela. Sprawia, że czujemy się naprawdę mali. Doceniamy też kunszt ludzi, którzy wybudowali tą monumentalną budowlę. Budowlę, która mogła pomieścić nawet 15 tysięcy osób. Widzów, którzy przybywali tutaj systematycznie na różnego rodzaju okazje. Został zbudowany przez Rzymian i ciągle można z niego korzystać.

Udając się na spacer brzegiem morza, zobaczyć możemy dwie świątynie. Świątynie Ateny i Apolla. Ta druga świątynia nie zachowała się w zbyt dobrym stanie do naszych czasów. Obejrzeć można tylko pięć kolumn i to wszystko. Za to świątynia Ateny jest znacznie lepiej zachowana. Jest co zwiedzać i co podziwiać. To miejsce nikogo nie powinno rozczarować.

Wszyscy, którzy lubią historię i zwiedzanie muzeów, powinni udać się właśnie do muzeum, które znajduje się w pobliżu amfiteatru. Jest tam wystawiona masa zabytków, a dodatkowo można spacerować po doskonale utrzymanym ogrodzie. Usiąść na jednej z wielu ławek i patrzeć na wspaniałe widoku. Widok na morze z tego ogrodu jest niezapomniany.

Side, to doskonała baza wypadowa

Side jest świetną bazą wypadową na wiele wycieczek fakultatywnych. Znajdziemy tutaj sporo różnych hoteli, dostosowanych do każdego turysty. Są tutaj bardzo luksusowe hotele, ale także bez problemu znaleźć można takie, które są tańsze. Oczywiście są też bardzo tanie miejsca noclegowe, wystarczy tylko poszukać. Osoby lubiące spokój i zwiedzanie doskonale wiedzą, że to właśnie Side Turcja jest najlepszą bazą wypoczynkowo-wypadową. Lokalne biura podróży mają bogatą ofertę wycieczek. Miejsce jest urokliwe i spokojne. Można doskonale wypocząć, w spokojnym, ale nie odciętym od cywilizacji miejscu. Warto tutaj przyjechać na wakacje.

Dudek@e-oko.com

https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ zobacz home.pl