Altcoiny godne uwagi

Co dały blockchain development services? Ot, chociażby to, że przedsiębiorstwa mają możliwość zamówienia blockchain application development. To nie jedyne możliwości, jakie pokazał świat blockchain. Dzięki temu można w chwili obecnej cieszyć się nowymi, wirtualnymi monetami, które zbiorczo nazywa się altcoinami.

Na co zwrócić uwagę?

Gdyby ktoś pokusił się o wymianę wszystkich nazw altcoinów, jakie powstały m.in. dzięki blockchain software development, musiałby się nieźle natrudzić. A to chociażby z tego względu, że tych wirtualnych aktywów jest tak dużo. Szacuje się, że przynajmniej kilka tysięcy. Nie ma się jednak co oszukiwać, że każda z nich warta jest uwagi? Dobra firma, jak np. 10Clouds specjalizująca się w tematyce blockchain, pomogłaby wskazać te monety, jakie faktycznie warto wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś bierze pod uwagę inwestycje.

Ethereum (ETH)

To dzięki niej powstała specjalna platforma dla tworzenia aplikacji zdecentralizowanych. Założona w roku 2013 przez Vitalika Buterina. Cecha główna? Własny język programowania. Blockchain software development sprawił, że pierwsza wersja niedługo przeistoczy się w system 2.0, gdzie oferowanych będzie zdecydowanie więcej udogodnień. Opłaty zostaną pomniejszone, a na dodatek nowe aplikacje zyskają szansę na to, aby pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony.

Chainlink (LINK)

Platforma, której głównym celem jest zwiększenie siły inteligentnych kontraktów. Dzięki LINK do smart kontraktów można przenosić zewnętrzne dane. Co to daje? Chociażby to, że pozwala to na oddziaływanie API kontraktów, jakie np. pochodzą od ETH. Są to dane, jakie pochodzą z realnego świata. Nie ma tu mowy o żadnych wymyślonych rzeczach. Dzięki temu znaczenie smart kontraktów przenosi się na wyższy, zdecydowanie lepszy poziom. Warto także zapoznać się z możliwością wypłaty odszkodowania przez Chainlink, jeżeli np. wartości ich kontraktów jak cena dzielona, nie spełnią wymagań.

Stellar Lumens (XLM)

Miejsce dla wszystkich zróżnicowanych systemów bankowych. Blockchain development pozwolił na zastosowanie rozłączonych metod płatności. Zdecentralizowany mostek-rejestr połączony jest osobno z jedną rampą dla każdej metody płatności. Nowi użytkownicy będą musieli liczyć się z wniesieniem opłaty obowiązkowej w tokenie dedykowanym dla Stellar, czyli Lumenach (XLM). 

 

Zawsze trzeba jednak mieć na uwadze to, że dostępność do kryptowalut uzależniona jest od tego, jaka dokładnie platformę do handlowania się dokładnie wybierze. 

 

Dudek@e-oko.com