W JAKI SPOSÓB ZAPLANOWAĆ KOMFORTOWĄ SYPIALNIĘ?

Sypialnia to miejsce wyjątkowe, sprzyjające wypoczynkowi, które umożliwia zarówno relaks jak i spokojny sen. To również miejsce naszych intymnych spotkań. Z pewnością odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas i warto zadbać o to, aby spędzanie w niej casu stanowiło przyjemność, a nie konieczność. Przed rozpoczęciem inwestycji, warto zaprojektować naszą sypialnię korzystając z usług biur projektowych, z kolei jej wykonanie wraz z innymi pomieszczeniami dobrze zlecić firmie specjalizującej się w tego typu pracach https://www.doskonalewnetrza.pl. Panowie nie tylko są pomocni w remoncie mieszkań na warszawskim Wilanowie, ale również zadbają o wykończenie pomieszczeń w naszym domu na obrzeżach Warszawy, robiąc to w rozsądnych cenach https://www.doskonalewnetrza.pl/cennik.html, jednocześnie nie oszczędzając na materiałach ani jakości pracy.

 

WYBÓR MIEJSCA

Ważne, aby sypialnia usytuowana była w zaciszu naszego domu, zapewniając tym samym odpowiedni relaks. Planując sypialnię, powinniśmy umiejscowić ją w wschodniej częściej naszego domu, najlepiej od strony ogrodu bądź wejścia. Jeśli planujemy dom z dwoma kondygnacjami, nie jest najlepszym rozwiązaniem planowanie sypialni na piętrze. Należy pamiętać, iż dom będzie służył nam przez całe życie i o ile w wieku 30 lat wejście po schodach nie sprawia nam problemu, tak w wieku 80 lat pokonanie tego odcinka może stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Sypialnia powinna być przede wszystkim miejscem cichym i spokojnym umożlwiającym wyciszenie wśród nas, dlatego rozsądniej jest ją planować z dala od garażu bądź warsztatu.

 

METRAŻ

Jeśli mamy na myśli sypialnię dla dwóch osób warto zaplanować pomieszczenie o powierzchni 15 m2, w którym nie tylko zmieści się nasze piękne łóżko wraz z szafkami nocnymi, ale miejsca wystarczy również na umiejscowienie szafy z ubraniami bądź zaprojektowanie garderoby. Dorym rozwiązaniem jest zaplanowanie sypialni wraz z łazienką bądź umiejscowienie jej w pobliżu naszej łazienki.

 

ŁÓŻKO

            Nie powinniśmy planować jego zakupu z myślą o oszczędnościach. W końcu spędzamy na nim, aż jedną trzecią naszego życia oddając się nocnemu relaksowi i odpoczynkowi. Zdrowy i prawidłowy sen może mieć miejsce tylko w odpowiednio do tego przygotowanym pomieszczeniu, z perfekcyjnie wykonanym łóżkiem i wygodnym materacem. Zakup łóżka dobrze zaplanować wraz z doborem szafek, chyba, że ą one połączone wraz z ramą łóżka. Oprócz łóżka przydatna będzie również komoda na naszą bieliznę wraz z szafą na ubrania. Z kolei niektóre Panie preferują w sypialni toaletkę, którą najlepiej zaplanować blisko okna.

 

OŚWIETLENIE

W naszej sypialni dobrze jest również rozplanować oświetlenie, tak, aby umożliwiało nie tylko odpowiednie doświetlenie całego pomieszczenia, ale w razie potrzeby stworzenie odpowiedniego klimatu umożliwiającego relaks i lub zbudowanie intymnego nastroju. Oprócz oświetlenia centralnego, warto pomyśleć również o lampkach nocnych bądź kinkietach, które stanowią rewelacyjne rozwiązanie dla osób lubiących czytać przed zaśnięciem.

 

INNY POMYSŁ NA SYPIALNIĘ

            W ciągu dnia nasza sypialnia nie jest zbyt często wykorzystywana, dlatego warto pomyśleć o przystosowaniu jej do dziennej pracy. Może stanowić świetne miejsce na nasze biuro, które dobrze, aby znajdywało się przy oknie, a jednocześnie zajmowało jak najmniejsza ilość miejsca nie przeszkadzając w komunikacji. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, aby nasza sypialnia była przytulana i sprzyjała wypoczynkowi, powinniśmy usytuować w niej tylko niezbędne meble. Warto pamiętać również, że w sypialni ważną rolę odgrywa kolorystyka, dlatego zadbajmy o harmonijny zestaw barw sprzyjający naszemu relaksowi, tworzący nastrojowe wnętrze.

Dudek@e-oko.com