W jaki sposób wybrać buty narciarskie męskie?

 

Zima to piękny czas, podczas którego możemy realizować swoje największe pasje narciarskie i próbować nowych szaleństw na stoku. Niestety często okazuje się, że stare buty narciarskie męskie nie spełniają już naszych oczekiwań. Wtedy należy udać się na zakupy. Jednak o czym należy pamiętać, aby kupić dopasowane buty narciarskie?

Pomiar stopy

W celu dobrania wygodnych oraz pasujących butów narciarskich powinno się najpierw zmierzyć stopę. Ważny jest zarówno pomiar długości, jak i szerokości stopy. W tym celu należy położyć czystą kartkę A4 na podłodze, a następnie położyć na nią stopę. Dzięki temu można w łatwy sposób zaznaczyć krawędzie stopy, zarówno w szerokości, jak i długości. Taki pomiar stopy ułatwi dobór dokładnego rozmiaru butów narciarskich. Gdy pomiar zostanie dokonany, należy spisać uzyskane wyniki. Następnie przechodzimy do analizy uzyskanych wyników i porównania ich z rozmiarami butów.

Jak długie powinny być buty narciarskie męskie?

Długość butów narciarskich ma kolosalne znaczenie do jazdy na śniegu. Osoby, które chcą jedynie rekreacyjnie jeździć na nartach powinny do zmierzonej odległości stopy dodać jedynie około 0,5-1 cm. Dzięki temu noga będzie komfortowo spoczywać w bucie.Natomiast nieco inaczej wygląda sprawa, jeśli dana osoba posiada już nieco umiejętności i zechce jeździć na nartach w nieco bardziej sportowym i agresywnym stylu. Wtedy wybierając buty narciarskie nie dodajemy już do wymiarów stopy żadnych centymetrów. Dzięki temu można uzyskać większy i bardziej precyzyjny przekaz siły z buta na nartę. Oczywiście należy jednak liczyć się z utratą komfortu podczas jazdy.

Jaka szerokość butów narciarskich będzie optymalna?

Szerokość butów narciarskich również ma ogromne znaczenie. W tym przypadku należy również zastanowić się, jaki styl jazdy preferuje dana osoba. Osoby o rozmiarze stopy 27,5 cm do jazdy sportowej powinny wybrać buty o szerokości poniżej 98 mm. Osoby, które chcą komfortowo poruszać się na nartach powinny wybrać szerokość mniej więcej 100-104 mm. Natomiast buty narciarskie męskie dla osób początkujących powinny być zdecydowanie szersze, gdzieś około 104 mm.

Jazda na nartach jest świetną rozrywką, zarówno dla młodszych osób, jak i starszych. Należy jednak pamiętać o idealnie dopasowanym rozmiarze buta do możliwości danej osoby. Zły rozmiar obuwia narciarskiego może być przyczyną nawet poważnej kontuzji, szczególnie w przypadku osób początkujących. Warto więc poświęcić chwilę czasu i wybrać buty narciarskie dla mężczyzn, które będą wygodne i bezpieczne podczas jazdy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/meskie-cat-19.

Dudek@e-oko.com