Nowoczesny dom

Każde pokolenie ma własne zapatrywanie na świat. Rodzą się zupełnie nowe pomysły w każdej dziedzinie życia. Wymyślane są inne struktury budowlane, zmienia się moda, królują odmienne trendy itd. Jedno tylko się nie zmienia, a mianowicie zawsze chcemy czuć się komfortowo we własnym domu, pragniemy, by był on dla nas oazą spokoju, by dawał radość i poczucie dobrobytu.

Triki dające uczucie komfortu

Zwykle komfort kojarzy nam się z dużymi zasobami finansowymi. Jednak wcale tak nie musi być, ponieważ możemy pięknie urządzić nasze mieszkanie niewielkim kosztem. Obecna moda na wystrój wnętrza to minimalizm. Na plan pierwszy weszła duża przestrzeń, by energia mogła swobodnie się przemieszczać. Zagracone mieszkanie wygląda mało zachęcająco, czujemy się w nim przytłoczeni, pozbawieni sił witalnych. Odzyskując przestrzeń, zabudowaną tylko małą ilością szafek i półek odzyskujemy harmonię i spokój.

Przyczynią się do tego także nowe balustrady balkonowe. Zamiast betonowych, czy żelaznych z prętami, które z upływem czasu stają się mało estetyczne, zamontujmy balustrady szklane. Nie dość, że są eleganckie, to jeszcze wpuszczą więcej światła do pokoju, a zatrzymają zimny wiatr. Przy prętowych balustradach balkonowych zdarzały się wypadki w postaci wsadzenia głowy przez dziecko między drążki i był kłopot z oswobodzeniem głowy. Przy nowoczesnych balustradach niebezpieczeństwo takie zostało zażegnane.

Bezpieczny dom lub mieszkanie

Przyglądając się staremu wnętrzu piętrowego domu jednorodzinnego, dostrzegamy balustrady z prętami przy schodach, powodujące zmniejszenie optyczne mieszkania.  Odnawiając taki dom, warto te stare konstrukcje wymontować, a na ich miejsce dać balustrady szklane, zniknie wówczas uczucie przytłoczenia, pojawi się niczym niezmącona przestrzeń. Przezroczysta balustrada przy schodach chroni małe dziecko bardzo skutecznie. Wcześniejsze pręty z poręczą mogły przepuścić niesfornego malca między żerdziami albo mogło ono przekroczyć poręcz, łatwo było wówczas o wypadnięcie maluszka. Nowoczesne balustrady skutecznie mogą temu zapobiec.

Antresola w mieszkaniu jest zdecydowanie niebezpieczna dla małych dzieci. Stara balustrada chroniła przed upadkiem  z wysokości tylko połowicznie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tutaj balustrady szklane, gdyż dają pełne bezpieczeństwo, są dość wysokie lub zamontowane od podłogi aż do sufitu i chronią na całej ich długości i wysokości. Małe dziecko nie musi przeciskać główki między prętami, by wszystko dobrze z góry widzieć. Przezroczysta szyba udostępni małemu doskonałą widoczność. Szyby są grube i nietłukące. Nie ma więc obawy, że pod byle stuknięciem balustrada się potłucze i kogoś skaleczy.

Czystość nienaganna

Gdy mamy w domu małe dziecko, będzie ono dotykało swoimi rączkami szklanej powierzchni i pokryje się ona tłustymi plamkami pozostawionymi przez naszą pociechę. Wówczas balustrady szklane bardzo szybko oczyścimy ściereczką z mikrofibry i płynu do szyb. Nanosimy płyn rozpylaczem na powierzchnię szyby, po czym wycieramy do sucha ściereczką i gotowe. Bez wysiłku utrzymamy szybę balustrady w należytej czystości.

Producent bezpiecznych balustrad szklanych https://www.helta.pl/

Dudek@e-oko.com

zobacz zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/