Profesjonalna pomoc drogowa na autostradzie  

 

Autostrady to drogi szybkiego ruchu, które cieszą się dużą popularnością wśród wielu ludzi, ponieważ dzięki możliwości szybkiej jazdy, umożliwiają znaczne skrócenie czasu podróży pomiędzy oddalonymi od siebie miejscowościami. Nic więc dziwnego, że wiele osób korzysta z takich dróg, po których można jechać z dużą prędkością i korzystać z dwóch pasów ruchu. Nie każdy jednak wie co zrobić w przypadku nagłej awarii pojazdu na autostradzie.

 

Awaria auta na autostradzie – najważniejsze czynności

 

Jeśli auto ulegnie uszkodzeniu na autostradzie to w miarę możliwości należy przestawić je na pas awaryjny. Istotne jest też odpowiednie oznakowanie miejsca przy pomocy trójkąta ostrzegawczego. Po takim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia należy wyjść z samochodu, najlepiej za barierki i wezwać pomoc. Można to zrobić korzystając z numeru 112 lub dzwoniąc z jednego z wielu telefonów awaryjnych umieszczonych przy autostradach.

 

Profesjonalna pomoc fachowców

 

Można również skontaktować się bezpośrednio z firmami, takimi jak autoholowanie Kraków. Oferują one fachową pomoc drogową na autostradach, która polega na holowaniu pojazdu do najbliższego zjazdu lub parkingu i udzielaniu tam dalszego wsparcia. Firmy takie dysponują odpowiednim sprzętem i tylko one są uprawnione do holowania aut na autostradach. Na szczęście w pobliżu wielu dróg szybkiego ruchu można znaleźć dobrych specjalistów wyjeżdżających do awarii na autostradach. Przykładowo w okolicach autostrady A2 można korzystać z pomocy firmy mega szybka pomoc drogowa – wezwij lawetę!.

 

Profesjonalni usługodawcy skutecznie załadują pojazd na lawetę i odwiozą go na parking lub do najbliższego zjazdu z autostrady. Atutem takich firm jest dokładne, szybkie, sprawne i całodobowe świadczenie usług.

Dudek@e-oko.com