Kask na konia – na co zwrócić uwagę?

Uprawianie jazdy konnej wymaga odpowiedniego przygotowania. Każda osoba pragnąca rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną przed pierwszą wizytą w stadninie powinna zaopatrzyć się w strój, który zapewni jej wygodę oraz bezpieczeństwo. O ile kupno profesjonalnych bryczesów na pierwszą lekcję nie jest niezbędne, o tyle zaopatrzenie się w solidny kask jest koniecznością. Czym charakteryzuje się dobry kask na konia? Sprawdź! 

Solidny kas na konia – zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort

Producenci akcesoriów dedykowanych jeźdźcom oferują kaski w kilku rozmiarach. Zanim wybierzesz dla siebie kask na konia, zmierz obwód głowy i porównaj go z tabelką rozmiarów danego producenta. Dodatkowo każdy model posiada dodatkową regulację. Pamiętaj o tym, że kask będzie dobrze spełniał swoją funkcję tylko wtedy, kiedy będzie idealnie dopasowany, dlatego warto dobrać go pod okiem profesjonalisty.

Atestowane kaski uznanych producentów są lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Składają się z twardej skorupy i znajdującej się wewnątrz gąbki rozpraszającej siłę powstającą przy upadku i zwiększającej stabilność kasku. Ważnym elementem kasku są otwory wentylacyjne zwiększające komfort podczas jazdy. Nieodłączną częścią nakrycia głowy jest niewielki, elastyczny daszek ochraniający nos.

Co jeszcze może się przydać?

Kask to nie jedyny element mający wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. Każdy sympatyk tego pięknego sportu planujący dłuższą przygodę z jeździectwem powinien zaopatrzyć się w buty dopasowane do konstrukcji strzemion (oficerki czy sztyblety z gładką podeszwą i małym obcasikiem), bryczesy z lejem ułatwiającym utrzymanie się w siodle i kamizelkę chroniącą żebra.

 

 

Dudek@e-oko.com

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady