Urządzamy salon w stylu francuskim

Francuski szyk i elegancja to bardzo ciekawe motywy, które można zaprosić do swoich wnętrz. Jak urządzić salon w stylu francuskim? Na jakie detale trzeba zwracać uwagę?

Salon w stylu francuskim – główny motyw

Przede wszystkim należy wiedzieć jaki jest główny motyw, jeżeli chodzi o salon w stylu francuskim. Numer jeden to dużo światła i jasne kolory. W przypadku oświetlenia to warto wybrać duże wykuszowe okna, które pozwolą na wpuszczenie światła dziennego do wnętrz. Innym sposobem może być także wybór odpowiednio zdobionych lamp. Jedną z nich umieści się w centralnym miejscu na suficie, a resztę po bokach czyniąc z nich nie lada ozdobę do pomieszczenia. Jasne kolory? Przede wszystkim biel, która wpłynie także na optyczne powiększenie przestrzeni. Można także zdecydować się na szarości i beże.

Salon w stylu francuskim – meble

Jakie meble powinien posiadać salon w stylu francuskim? Na pewno zdobione. Przy czym należy zwrócić uwagę w szczególności na meble polecane z epoki Ludwika XV. Tak, ktoś powie, że nie stać go na takie meble, ponieważ ich cena jest bardzo wysoka. Owszem, jeżeli ktoś patrzy na oryginały. Na szczęście można w wielu miejscach dostać meble udające oryginały – jeżeli komuś to nie przeszkadza. Zawsze można zdecydować się na odwiedziny na targu staroci, gdzie często można spotkać bardzo popularne “ludwiki”. Dzięki temu można zakupić szafy, komody, krzesła, itd. w niskiej cenie do samodzielnej renowacji. Styl francuski jest wspaniała inspiracją, dzięki której można wspaniale urządzić wnętrza. 

 

Dudek@e-oko.com