Czego nie wolno robić po plastyce powiek?

Plastyka powiek to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu opadających powiek, czy usunięcia znajdujących się pod skórą tłuszczu, limfy, mięśni. Wraz z wiekiem skóra może mieć bowiem skłonności do utraty jędrności i elastyczności, przez co powieka zaczyna opadać i przyćmiewać spojrzenie. Problemem są także worki pod oczami, które wizualnie dodają lat, a wyraz twarzy wydaje się nieustannie zmęczony. Istnieje jednak metoda, która umożliwia uporanie się z tą przypadłością. Na czym polega zabieg plastyki powiek? Jak wygląda rekonwalescencja po takiej procedurze?

Plastyka powiek — co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest plastyka powiek, znany jest również jako nieoperacyjna blefaroplastyka. W trakcie tej procedury stosuje się nowoczesne urządzenia wykorzystujące działanie plazmy. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta zabieg można zostać wsparty również innymi metodami, jak laser frakcyjny, radiofrekwencja, czy nici rozpuszczalne.

 

Zanim przystąpi się do zabiegu, należy umówić się na konsultację. W jej trakcie lekarz upewnia się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania całej procedury. Omawiane są także wszelkie szczegóły na temat plastyki powiek, jej przebiegu u konkretnego pacjenta, a także udzielenie odpowiedzi na wszystkie nurtujące pacjenta pytania.

Przebieg zabiegu plastyki powiek

Jeśli zachodzi taka potrzeba, na czas zabiegu może zostać zaaplikowany krem znieczulający. Pacjent i lekarz ustalają parametry zabiegu, a następnie z pomocą specjalnej głowicy przeprowadzana jest sublimacja naskórka. Wiązka plazmy jest kierowana na obszar zabiegowy. Komórki naskórka ulegają odparowaniu, dzięki czemu wiotka skóra znów nabiera jędrności i elastyczności. Jest to zatem pewnego rodzaju forma liftingu bez użycia skalpela. Jak uważa lek. Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zabieg z wykorzystaniem plazmy ma pozytywny wpływ na skórę i prowadzi do obkurczenia skóry. Technologia stosowana już od 2010 roku pomogła wielu pacjentom.

Jak postępować po plastyce powiek?

Zaraz po przeprowadzonym zabiegu skóra może być wrażliwa na dotyk. Będzie widoczna na niej opuchlizna i niewielkie obrzęki (mogą wystąpić zaraz po zabiegu, jak i w ciągu dwóch lub trzech dni po wykonaniu omawianej procedury). Efekt plazmy może również doprowadzić do powstania niewielkich strupków, które jednak w ciągu kilku najbliższych dni znikną. Obszar zabiegowy może być również wyraźnie zaczerwieniony. Najpóźniej dwa tygodnie po plastyce powiek skóra jest zregenerowana.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zaraz po zabiegu warto zatroszczyć się o swoją skórę i zrezygnować z kosmetyków oraz preparatów na bazie substancji drażniących. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by już następnego dnia maskować wspomniane strupki z pomocą delikatniejszego podkładu i makijażu. Jeśli dyskomfort jest dotkliwy, można zastosować specjalne preparaty, w tym kremy przyspieszające regenerację. Dostępne są również żelowe płatki o działaniu chłodzącym i kojącym. Po zabiegu należy pamiętać o tym, by po odpadnięciu strupków będących efektem sublimacji korzystać z kremów z filtrem. W ten sposób uniknie się nie tylko podrażnienia i tak już naruszonej struktury skóry, ale i wystąpienia przebarwień.

Unikanie promieniowania słonecznego

To ważne, by odpowiednio pielęgnować skórę powiek i dbać o to, by mogła we właściwy sposób się zregenerować. Należy również na czas rekonwalescencji ograniczyć swoją ekspozycję na promienie słoneczne. Wszystkie pozostałe zalecenia dotyczące postępowania zabiegowego są przekazywane przez lekarza. Mogą one mieć również charakter indywidualny, co uzależnione jest od konkretnego przypadku i złożoności całej procedury. Jeśli istnieje taka potrzeba, zabieg powtarza się po około 6-8 tygodniach.

Gdzie można wykonać nieinwazyjną plastykę powiek?

Chcąc skorzystać z możliwości nieinwazyjnej plastyki powiek, można umówić się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Podczas rozmowy z lekarzem pacjent uzyska szczegółowe informacje o procedurze, jej przebiegu i rezultatach, jakich może się spodziewać.

Dudek@e-oko.com

tcupbra.org equarterdevelopment.org Kwietnik kubik stalowy loft