Z Krakowa na narty – gdzie najbliżej?

Kiedy spadnie pierwszy śnieg wiele osób zaczyna interesować się ośrodkami narciarskimi, które znajdują się w pobliżu, blisko miasta, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na dalszy wyjazd. Wielu mieszkańców Krakowa, pasjonatów narciarstwa, poszukuje wyjazdów weekendowych lub jednodniowych, żeby odprężyć się po pracy.

Myślenice – najlepsza stacja narciarska w pobliżu Krakowa

Jeśli chodzi o narty Kraków może poszczycić się kilkoma stacjami w pobliżu miasta, które dostarczą niewątpliwych atrakcji miłośnikom tego sportu. Myślenice, miejscowość niedaleko Krakowa, posiada czteroosobową kolejkę, czynna jest również trasa zjazdowa. Dodatkową jej atrakcją jest homologacja, która prowadzi wzdłuż niej, na długości 900 metrów. W tygodniu, kiedy narciarzy jest znacznie mniej, można sobie swobodnie na niej pojeździć. Trzeba uważać na delikatne oblodzenie na górze. Najlepiej jeździ się na tej trasie rano, potem pod nartami można wyczuć drobne bryły lodu. Stacja ta, w miarę potrzeby, jest naśnieżana. Największą atrakcją jest wieczorny przejazd, z widokiem na oświetlone miasto w dolinie.

Szklana Góra w Harbutowicach – z czego jest znana?

Każdy wyjazd na narty Kraków ma doskonale zorganizowany. Niedaleko od niego położona jest kolejna stacja narciarska Szklana Góra w Harbutowicach. Trasa dla narciarzy jest bardzo ładna i ma około 900 metrów długości oraz aż 170 metrów różnicy w poziomach. Jest idealna dla początkujących narciarzy.

Inne stacje narciarskie blisko Krakowa

Inne miejscowości, w których można pojeździć na nartach to Siepraw i Podstolice. W Sieprawiu działają aż dwa wyciągi i czynne są dwie trasy Jest tu również „ośla łączka”, idealna dla początkujących narciarzy. Śnieg jest mokry, brak zlodzeń i niewielkie przetarcia. Właśnie tutaj wiele osób zaczyna swoją przygodę z narciarstwem. Na głównym stoku pracuje jeden orczyk, a warunki jazdy są bardzo zróżnicowane.Podstolice, kolejna miejscowość w pobliżu Krakowa, również posiada stację narciarską, ale działa tu tylko mniejszy orczyk wraz ze stokiem szkoleniowym. Warunki do jazdy mogą być różne, podłoże jest wprawdzie twarde, ale ma wiele nierówności.Do każdej z tych miejscowości zorganizowany jest bardzo dobrze transport, tam i z powrotem. Łatwo tam dotrzeć także samochodem. W pobliżu wszystkich tych stacji narciarskich znajdują się różne bary i restauracje, w których można odpocząć po szaleństwach na stoku, zjeść coś dobrego i napić się ciepłej herbaty. Są tu także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego dla tych, którzy nie mają jeszcze własnego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Dudek@e-oko.com

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ live url zobacz