Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Ubezpieczenie szkolne to jedna z ogólnie dostępnych polis ubezpieczeniowych, dedykowana dzieciom, młodzieży i studentom. Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, jednak coraz większa grupa rodziców oraz opiekunów decyduje się na jego kupno. Jaka jest cena ubezpieczenia szkolnego? Czy możliwe jest jego rozszerzenie?

Czy ubezpieczenie szkolne musimy zakupić w szkole?

Ubezpieczenie szkolne oferowane jest w ramach ubezpieczenia zbiorowego dla dzieci w szkołach. Oferta takiego ubezpieczenia pojawia się zazwyczaj na początku roku szkolnego. Rodzice i opiekunowie rzadko kiedy pytają o zakres ubezpieczenia oraz o gwarantowane kwoty – warto wiedzieć, że nie zawsze są one wysokie. Chcąc jak najlepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie własnego dziecka, warto pomyśleć o indywidualnym ubezpieczeniu szkolnym. Ubezpieczenie szkolne to rozwiązanie zarówno dla dzieci uczących się, studentów do 26 roku życia. Warto wiedzieć, że ubezpieczeniem takim można objąć niemowlęta oraz przedszkolaków. Ubezpieczenie szkolne chroni zarówno podczas zajęć szkolnych, wycieczek, jak i poza nimi – polisa jest ważna rok, chroni zarówno w czasie wolnym od zajęć, w czasie wakacji, jak i ferii zimowych.

Ubezpieczenie szkolne – jakie są możliwe warianty?

Ubezpieczenie szkolne kupowane indywidualnie ma możliwość rozszerzenia. Oznacza to, że poza pomocą w razie nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczone dziecko może skorzystać z szeregu innych form pomocy. Wśród nich warto wymienić zwrot kosztów korepetycji szkolnych, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecko nie mogło uczestniczyć w lekcjach. Inną propozycją jest pomoc psychologiczna lub też zwrot kosztów operacji plastycznych. Podpisując umowę ubezpieczeniową, warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.

Dudek@e-oko.com

https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/