Solidne parasole ogrodowe – na co się zdecydować?

Solidne parasole ogrodowe (według słów reklamodawców) można dostać praktycznie od ręki w każdym sklepie. Po zakupie okazuje się, że reklama ma się nijak do tego, co stało się z parasolem po miesiącu użytkowania. Jaki parasol ogrodowy będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Małe czy duże, solidne parasole ogrodowe?

Wśród czynników decydujących jest to, czy do wyboru mamy mały taras, czy też wielką przestrzeń na ogrodzie. W ofercie dobrego producenta znaleźć można duże parasole, które są w stanie objąć swoim zasięgiem duży zestaw mebli wypoczynkowych. Producenci doskonale wiedzą, że nie każda osoba jest w stanie taki parasol zmieścić na swoim ogrodzie, dlatego dla nich oferowane są nieco mniejsze, okrągłe parasole ogrodowe, które także są w stanie zapewnić optymalną ilość cienia wszystkim użytkownikom. Zawsze kupujmy taki parasol, który będzie można z pełną swobodą rozłożyć.

Noga od parasola

Jaką “nogę” powinny mieć solidne parasole ogrodowe? Czy lepiej zdecydować się na tradycyjną “nogę”, którą wkłada się przez specjalny otwór w stół? Czy też lepszym wyborem będzie parasol z wysięgnikiem i łamanym uchwytem? Tak, z roku na rok oferta parasoli ogrodowych rośnie i nie jest tak łatwo podjąć odpowiednią decyzję pod tym względem. Jeżeli ktoś chce urządzić na swoim tarasie klimatyczny kąt wypoczynkowy z zestawem meblowym, to powinien wybrać parasol z łamaną konstrukcją, który doskonale można dopasować względem potrzeb użytkowników. Można także postawić na model z regulacją kąta nachylenia czaszy. 

 

Dudek@e-oko.com