Rozwód z orzeczeniem o winie – korzyści

W pozwie rozwodowym składanym do sądu należy określić, czy wnioskujemy o rozwód z orzeczeniem lub bez orzekania o winie jednej ze stron. Jakie konsekwencje niesie ze sobą wybór pierwszego wariantu? Jakie korzyści dla powoda przyniesie obarczenie winą za rozpad pożycia partnera? Sprawdź!

Co możesz zyskać?

Wyrok z orzeczeniem o winie wyłącznie jednej osoby może przynieść poszkodowanemu małżonkowi pewne korzyści. Jakie? Przede wszystkim możliwość ubiegania się o alimenty (nie tylko na dzieci, ale również na siebie), jeśli w wyniku rozwodu pogorszy się jego sytuacja materialna. Ponadto, osoba uznana przez sąd za niewinną może domagać się tego, aby to strona przeciwna uregulowała poniesione przez nią koszty związane z procesem (na przykład koszty zastępstwa adwokackiego,  opinii biegłych, wpisu sądowego czy wydatków świadków). Obarczenie winą jednej ze stron może mieć również wpływ na ustalenia dotyczące władzy rodzicielskiej.

Profesjonalne wsparcie

Wnioskowanie o rozwód z orzeczeniem o winie partnera oznacza dociekanie swoich praw na sali sądowej. Należy mieć świadomość, że obie strony będą musiały opisywać przy świadkach często krępujące i intymne szczegóły ze swojego prywatnego życia. Dążenie do obciążenia wyłączną winą za rozpad pożycia jednej ze stron przeważnie równoznaczne jest z przyjęciem przez oskarżonego partnera postawy obronnej. Aby usprawnić cały proces i zminimalizować odczuwany stres związany z całą procedurą, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Wykwalifikowany w prawie rozwodowym adwokat ustali z powodem najlepszą strategię, dopilnuje wszystkich formalności i będzie nieocenionym wsparciem w niełatwych chwilach. Źródło: kancelaria adwokacka adwokat-katowice.info.pl.

Dudek@e-oko.com

ueformichigan.com nwise.pl https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/