Wynajem samochodów specjalistycznych dla firm TSL

Samochody specjalistyczne jak sama nazwa wskazuje są dość specyficzną grupą pojazdów różniących się od klasycznych samochodów funkcjonalnością i wyglądem. Pojazdy specjalistyczne są najczęściej wykorzystywane przez firmy przewozowego transportu wrażliwych bądź specjalnych towarów. Rynek transportu specjalistycznego nie należy do najłatwiejszych. Przedsiębiorcy chcąc wejść w ten rynek nie wiedzą czego się spodziewać aby nie kupić pojazdu i nie stracić na ni pieniędzy wielu z nich decyduje się na wynajem samochodów specjalistycznych na próbę.

Jakie samochody specjalistyczne można wynająć? 

Samochody specjalistyczne w wypożyczalniach występują w różnorodnych konfiguracjach. Każde z nich ma inne zadania i jest do tego odpowiednio przygotowane. Dziś najpopularniejszymi pojazdami specjalistycznymi na wynajem są:

-Cysterny; to pojazdy przewożące towary zagrożone wybuchem bądź towary łatwopalne. Można tutaj znaleźć gazy i towary ciekłe takie jak choćby benzyna. Do przewozu takiego pojazdu specjalistycznego powinno posiadać się odpowiednie zezwolenia.

-Izotermy; to samochody specjalistyczne przewożące towary, które muszą spełniać odpowiednie wymagania temperaturowe. Mogą należeć do nich takie leki jak insuliny, krople do oczu czy też specjalna żywność mrożona.

-Samochody do przewozu komunalnego; to tak zwane śmieciarki, które wbrew pozorom są bardzo poszukiwane na rynku przewozowym. Są one nowocześnie przystosowane do wywozu śmieci i załadowywania koszów do swojej przyczepy.

Podsumowanie 

Wynajem pojazdów specjalistycznych jest bardzo dobrą opcją – zarówno w przypadku wynajmu krótkoterminowego jak i długoterminowego. Dziś spora ilość przedsiębiorców dopiero wchodzących w ten świat decyduje się właśnie na opcję wynajmu. Całe utrzymanie pojazdów specjalistycznych na własność wiąże się z większymi kosztami. W przypadku wynajmu przedsiębiorca może spróbować czy jest to sektor dla niego z minimalnym ryzykiem wynoszącym cenę wynajmu danego samochodu.

Dudek@e-oko.com