Znajdź idealne designerskie meble na taras i ciesz się latem!

Jak spędzać leniwe, letnie popołudnia? Najlepiej we własnym ogrodzie lub na tarasie! Taka przydomowa przestrzeń wypoczynkowa z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Jej wyposażenie nie będzie trudne – wystarczy wykorzystać komplety meblowe od topowych producentów oraz dodatki takie jak parasole słoneczne. Jakie kolekcje wziąć pod uwagę, aby cieszyły one oczy?

 

Designerskie komplety na taras

Piękne meble ogrodowe przyciągają wzrok, kuszą obietnicą wspaniałego wypoczynku. Współcześnie producenci prześcigają się w pomysłach na eleganckie i funkcjonalne meble tarasowe. Designerskie meble na taras to przede wszystkim piękne kanapy modułowe, które w zależności od potrzeba możemy używać w formie pojedynczych elementów lub w formie złączonej. Designerskie meble są wynikiem pracy wielu specjalistów – za ich formę odpowiadają projektanci, za trwałość: materiałoznawcy. Konieczne jest wykorzystanie tworzyw wysokiej jakości, aby meble takie oparły się zmiennym warunkom atmosferycznym, niskim i wysokim temperaturom.

 

Nietuzinkowe rozwiązania w meblach designerskich

Aby mebel przyciągał wzrok konieczne jest wykorzystanie interesującego konceptu. Obecnie chętnie wykorzystywane są tworzywa nieoczywiste, takie jak lina polipropylenowa. Ten rodzaj materiały wykorzystywany jest do wypełniania oparć i podłokietników, przez co cała konstrukcja staje się optycznie lżejsza. Lina polipropylenowa jest zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci, działaniem zmiennych temperatur. Nie rozciąga się nawet po wielu latach użytkowania mebla.

Innym ciekawym przykładem zastosowania nietuzinkowych tworzyw jest drewno eukaliptusowe, które jest wykorzystywane do tworzenia stelaży mebla. Taki stelaż prezentuje się niezwykle pięknie, nadaje naturalnego wyglądu i pozwala na zbudowanie wspaniałej aranżacji miejsca wypoczynkowego.

 

 

Dudek@e-oko.com