Znajdź dom swoich marzeń i nie przepłacaj!

Własny dom to olbrzymi komfort – możemy nie tylko cieszyć się dużą przestrzenią życiową, ale również zapewni wygodę naszym bliskim. Wybudowanie czy kupno gotowego domu niestety wiąże się z olbrzymimi kosztami oraz koniecznością załatwiania miliona spraw administracyjnych. Czy da się wejść w posiadanie domu łatwiej i szybciej? Okazuje się, że tak – warto poczytać o domach drewnianych!

 

Budownictwo szkieletowe w Polsce

Domy w konstrukcji szkieletowej pojawiają się coraz częściej w polskiej przestrzeni – moda na taki rodzaj budownictwa przywędrowała do nas z dalekiej Skandynawii i Kanady. W regionach tych zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego jest normą. Okazuje się, że domy drewniane doskonale sprawdzają się w polskich warunkach, a ich budowa jest znacznie tańsza d budowy klasycznego domu murowanego. Jak to możliwe?

 

Jak tworzone są domy szkieletowe?

Dom szkieletowy stawiany jest na klasycznych fundamentach, jednak zazwyczaj nie ma on piwnicy. Po wyschnięciu betonu stawiany jest szkielet, kolejno uzupełnia się go o ściany, dach, okna i drzwi. Po zamknięciu budowli prace rozpoczynaj się wewnątrz: stosowane jest ocieplenie i domknięcie ścian, tworzona jest instalacja elektryczna. Dom drewniany w stanie surowym oddawany jest po ok. 2 miesiącach. Dom w stanie deweloperskim gotowy jest po ok. 8 miesiącach.

 

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Nie musimy prosić architektów o stworzenie projektu takiego domu. Firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam katalog projektów domów, zarówno parterowych, jak i piętrowych. Każdy z projektów przygotowany został z najwyższą precyzją – projektanci zadbali o to, aby przyszli domownicy mogli cieszyć się jak największą ilością światła oraz przestrzeni. W wielu projektach uwzględniono również garaże czy podjazdy na samochody.

 

 

 

Dudek@e-oko.com

https://stolpo.pl/jak-zaaranzowac-funkcjonalny-salon/ https://zaradnakobieta.pl/jak-szybko-ubezpieczyc-samochod-1667584343 https://benmizrachi.com