Zdrowie w internecie

Zdrowie jest największą wartością. Nie wszyscy i nie zawsze szanują je jednak w takim stopniu, w jakim powinni. Nieraz nie mamy również czasu na to, aby zastanowić się nad tym jaki jest nasz stan zdrowia. Często reagujemy za późno – czyli kiedy już naprawdę coś boli. Warto jeśli zaczynają się pojawiać od czasu do czasu niepokojące objawy, sprawdzić co nam dolega. Jedną z rzeczy jakiej nie jesteśmy w stanie kupić za żadne pieniądze, jest właśnie nasze zdrowie. Zdrowie w internecie, a w zasadzie jego stan również możemy do jakiegoś stopnia sprawdzić.

Jak sprawdzić stan zdrowia w internecie?

Zapewne każdy z nas na dzień dobry, wpisze w wyszukiwarce interesujące nas zagadnienie. Po wyświetleniu wyników otwieramy kilka pierwszych stron i czytamy. Czy jest to dobra metoda?? Można raczej w to wątpić. To że dana strona jest wysoko w wynikach wyszukiwania, nie oznacza że znajdziemy na niej wartościowe treści. Czytanie takich artykułów „medycznych”, może nam nie tyle pomóc dojść do prawdy ile temat jeszcze skomplikować. Podobnie jest ze stosowaniem się do zaleceń. Mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Co zatem robić w takiej sytuacji?

Portal medyczny – sprawdzone źródło informacji

Informacje internetowe możemy podzielić na kilka kategorii, jeśli idzie o kwestię ich wiarygodności. W pierwszej kolejności powinniśmy wystrzegać się artykułów na popularnych portalach. Artykuły tam zamieszczane często są tylko pustą treścią, która ma za zadanie wypełnić „przestrzeń” portalu. Jeszcze bardziej powinniśmy wystrzegać się komentarzy pod nimi. Dużo jest tam kryptoreklamy oraz treści wypisywanych przez anonimowych użytkowników. Nieco wyżej pod kątem jakości są medyczne portale tematyczne. Jest tam wiele dobrych wpisów oraz wartościowych komentarzy. Najbardziej wiarygodne jeśli idzie o zdrowie są jednak portale medyczne. Portale takie działają już od jakiegoś czasu. Na portalu takim możemy opisać swoje dolegliwości, a następnie wysłać je do lekarza. Odpowiedź lekarza może wiele nam podpowiedzieć. Oczywiście nie należy zapominać, że najlepszą diagnozę dostaniemy zawsze podczas osobistej wizyty u lekarza w gabinecie.

 

Dudek@e-oko.com

Kuchnie otwarte na salon https://www.gama-sklep.com.pl/a/554-plytki-do-bialej-kuchni Szafki wiszące do kuchni