Zdjęcia z imprezy?

Pomimo tego, że aparaty fotograficzne towarzyszą nam już od wielu lat, to dopiero cyfrowa rewolucja i miniaturyzacja urządzeń fotograficznych pozwoliły na znacznie szersze rozwinięcie się branży fotografii codziennej. Dzisiaj niemal każdy z nas dysponuje smartphone z wbudowanym aparatem, którego jakość jest często znacznie lepsza niż najtańsze dedykowane aparaty cyfrowe na rynku. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zdjęcia z imprez mogą wyglądać znacznie ciekawiej, gdy będziemy wykorzystywali… fotobudkę! Co to takiego i co powinniśmy wiedzieć o fotobudkach? Czy możemy zamówić fotobudkę na naszą własną imprezę czy też jesteśmy zdani na ich rozmieszczenie oferowane przez producentów tego typu urządzeń?

Już na samym początku rozważań trzeba wyraźnie zaznaczyć, że pomimo tego, iż fotobudki są na stałe rozmieszczone przez producentów w wielu miejscach – kluby, galerie handlowe czy nawet okolicznościowe jarmarki i festyny – to każdy z nas ma możliwość wynajęcia fotobudki prosto od producenta nawet na jeden wieczór. Jest to koszt przeważnie od kilkuset złotych wzwyż i zależy przede wszystkim od czasu wynajmu, odległości pomiędzy miejscem wynajęcia, a producentem dostarczającym oraz od możliwości technicznych danej fotobudki.

Fotobudka – co to takiego?


W najprostszym ujęciu każda fotobudka to aparat cyfrowy połączony z przyciskiem spustowym uruchamiającym sekwencję ujęć (najczęściej trzech), a następnie drukujący je niczym Polaroid. W ten sposób w ciągu zaledwie dwóch minut jesteśmy w stanie zrobić całkowicie automatyczną fotografię będącą zlepkiem trzech różnych – najczęściej zabawnych – ujęć. Jeżeli dodamy do tego fakt, że producent fotobudki najczęściej dołącza do niej wiele śmiesznych gadżetów pozwalających ubarwić zdjęcia, to otrzymamy odpowiedź na podstawowe pytanie: dlaczego fotobudki są tak popularne w ostatnim czasie?

Fotobudka producent


Jak jednak wygląda jakość zdjęć z fotobudek i jakie są ich możliwości? Wszystko zależy tutaj od konkretnego producenta, gdyż fotobudki występują w wielu różnorodnych wersjach – dają możliwość nie tylko drukowania zdjęć, ale również ich bezpośredniego udostępniania na portalach społecznościowych czy różnią się także zastosowanym obiektywem – szerokokątnym czy nawet rybim okiem. Wszystko to sprawia, że każda fotobudka może być inna!
Podsumowując, posługując się hasłem „fotobudka producent” i odwiedzając strony internetowe poszczególnych dostawców fotobudek warto zwracać uwagę nie tylko na ceny poszczególnych urządzeń, ale również na ich możliwości w kontekście własnych oczekiwań.

Materiały do artykułu udostępniła firma smove.pl

Dudek@e-oko.com