Zastosowania rusztowań jezdnych.
Co zrobić, gdy pomieszczenie jest wysokie i trzeba go pomalować? Rozwiązaniem jest użycie rusztowania jezdnego, które nie zajmuje dużo miejsca i można go łatwo przesuwać.
Rusztowania jezdne
Ten typ rusztowań wyróżnia się wśród innych kilkoma cechami. Wykonane są lekkiego aluminium co ułatwia transport i przemieszczanie na miejscu wykonywania prac. Zaopatrzone są w kółka z hamulcami, co z jednej strony zapewnia mobilność konstrukcji, a z drugiej jej stabilność. Rusztowania jezdne charakteryzują się szybkim i łatwym montażem dzięki zastosowaniu systemu zatrzasków
automatycznych, nie wymaga on używania dodatkowych narzędzi. Takie rozwiązanie powoduje, że rusztowanie może zmontować tylko dwóch pracowników mających odpowiednie uprawnienia.
Wszystkie te cechy powodują, że rusztowania jezdne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości postawienia tradycyjnych rusztowań stalowych:
– wewnątrz pomieszczeń z drewnianymi podłogami;
– w pomieszczeniach zabytkowych;
-na poddaszach;
-do prac montażowych;
– do montażu na schodach;
– w halach produkcyjnych,
-przy elewacjach zewnętrznych o ograniczonym miejscu.
Dodatkowe opcje
Dobrym rozwiązaniem są rusztowania ze składaną ramą. Wystarczy zdemontować podest i rusztowanie można złożyć do niewielkich rozmiarów. Ten typ sprawdzi się przede wszystkim podczas konieczności przesuwania rusztowania przez wąskie otwory drzwiowe lub korytarze. Dzięki temu można uniknąć konieczności demontażu całego rusztowania.
Warunki atmosferyczne
Aluminium stosowane do wykonywania rusztowania jest nie tylko lekkie, ale także odporne na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu mogą być używane przy wykonywaniu
prac zewnętrznych w każdych warunkach pogodowych.
Stosując rusztowania jezdne trzeba pamiętać, że zgodnie z wytycznymi normy PN-EN 1004 rusztowanie może mieć maksymalnie 14 m wysokości. Niestety znacznie ogranicza to możliwości jego
zastosowania.
Nie ulega kwestii, że rusztowania jezdne są bardzo dobrym uzupełnieniem rusztowań modułowych i fasadowych i pozwalają na sprawne wykonanie prac o mniejszym zakresie.