Zakup szamba – całkowity koszt z montażem

Szamba betonowe to stosowane przez wielu właścicieli domów jednorodzinnych bezodpływowe zbiorniki podziemne. Celem ich montażu jest gromadzenie nieczystości ciekłych w sytuacji, gdy przyłączenie kanalizacji nie jest możliwe. W przypadku użytkowania budynku przez kilkuosobową rodzinę opróżnianie szamba betonowego musi odbywać się minimum 1-2 razy w miesiącu.

Budowa takiego zbiornika

Wymaga ona czasu, sił i energii, z pomocą właścicielom domów przychodzą producenci takich konstrukcji. Zakup gotowego szamba betonowego znacznie usprawnia cały proces – dzięki temu kwestię obowiązkowego odprowadzania ścieków można załatwić znacznie szybciej. Wystarczy wybrać właściwą dla siebie opcję i złożyć zamówienie. Firmy, które wykonują takie usługi, chętnie oferują również transport zbiornika i jego montaż na terenie działki. Konieczny jest tu jedynie odpowiedni wykop, w którym można zainstalować szambo.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztują tego typu szamba betonowe

Gotowe wersje to znacznie niższy koszt niż w przypadku np. budowy przydomowej oczyszczalni. Oczywiście cena szamba zależna jest od kilku czynników. Głównym z nich jest wielkość i pojemność oraz typ zbiornika (do wyboru są m.in. modele jednokomorowe i dwukomorowe). Na koszt wpływa także aktualna cena, jaką producent musi zapłacić za materiał budowlany. Gotowe szamba betonowe o najbardziej standardowej pojemność 10m³ to wydatek rzędu około 2000-2100 złotych. Cena rośnie proporcjonalnie wraz ze zwiększaniem się pojemności. Za najdroższe modele (jak np. dwukomorowy zbiornik 20m³ w wersji dwuczęściowej) nie zapłacimy jednak więcej niż ok. 4000 zł. Warto zatem zauważyć, że szamba betonowe to inwestycja o niewygórowanym koszcie zakupu i montażu. Z pewnością jest to rozwiązanie bardziej opłacalne od budowy zbiornika czy oczyszczalni. Trzeba też podkreślić, że oferowane dziś na rynku szamba betonowe bardzo rzadko ulegają zniszczeniom czy awariom – po zakupie i zamontowaniu nie trzeba zatem ich wymieniać przez nawet 20-30 lat.

W kwestii pomocy, a także przygotowania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami bezpośrednio w siedzibie firmy Anibud szamba betonowe Olsztyn.

Dudek@e-oko.com