Zadaszenia tarasu i wieczorne iluminacje

Zamiast spędzać wieczór na kanapie przed telewizorem, lepiej jest wyjść do tajemniczego ogrodu, który o tej porze staje się autentycznym zjawiskiem. Wieczorny ogród to obraz, który warto podziwiać. Co więcej – obraz, w którym można się zanurzyć, biorąc pod uwagę zapachy i dźwięki. Najlepiej zrobić to na tarasie, który przeistoczy się w salon na świeżym powietrzu. Jak to urzeczywistnić? Niezastąpione okażą się zadaszenia tarasu oraz komfortowe meble ogrodowe w postaci zestawu wypoczynkowego. Na tak przygotowanym tarasie spędzimy niejeden wieczór czy noc.

Zadaszenia tarasu i wieczorne atrakcje ogrodowe

Zadaszenia tarasu przede wszystkim wyodrębniają kawałek przestrzeni tuż za progiem domu i stają się rodzajem sufitu. Jednocześnie zamykają i oddzielają, dając coś w rodzaju wnętrza bez granic. Tę nieoczywistą strefę docenimy nie tylko za dnia w pełnym słońcu, ale także wieczorem czy w nocy, kiedy przebywanie na skraju domu i ogrodu jest wyjątkowo przyjemne. Jeśli dysponujemy zabudową szklaną, wówczas możemy je zdecydowanie wydłużyć na przestrzeni całego roku.

Zadaszenia tarasu i perfekcyjne oświetlenie

Istotną rolę na nocnym tarasie odgrywa światło. Oczywiście przepięknie wyglądać będzie to naturalne w postaci zapalonych świec ustawionych na meblach czy bezpośrednio na podłożu, jak również modne lampiony czy designerskie palenisko gazowe. Ale warto także pomyśleć o wygodnym i rewelacyjnym odnośnie dekoracyjności oświetleniu zintegrowanym z zadaszeniem. To rozwiązanie wygodne i dające nastrojowe efekty. Najlepiej zdecydować się na kilkunastopunktowe oświetlenie LED z pełną automatyką do sterowania zadaszeniem. Na takim tarasie spędzimy wiele cieplejszych nocy, organizując niezapomniane przyjęcia w rodzinnym i przyjacielskim gronie.

Dudek@e-oko.com