Zabezpieczenie przed słońcem w ogrodzie

Biesiadowanie na świeżym powietrzu jest jedną z ulubionych form spędzania Polaków, szczególnie późną wiosną i latem. Cenimy sobie picie herbaty i kawy w ogrodzie, urządzanie grilla dla przyjaciół. Dodatkowo wiemy, że dotlenianie organizmu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Warto urządzić miejsce do wypoczynku ze smakiem, aby faktycznie zapewniało ono komfort i cieszyło oczy. Od czego zacząć?

Z pewnością najważniejszym krokiem jest wybranie odpowiednich mebli ogrodowych. Znajdziemy je w sklepach ogrodniczych i budowlanych, jednak większość osób woli kupować je wprost u producentów. W ofercie topowych dostawców znajdziemy meble wykonane z technorattanu, drewna litego oraz aluminium.

Meble technorattanowe – co warto o nich wiedzieć?

Meble technorattanowe są bez wątpienia najczęściej wybieranymi w sklepach meblowych. Technorattan jest odpowiednikiem dla naturalnego rattanu, którego nadmierna eksploatacja skłoniła rządy krajów azjatyckich do objęcia ochroną pnączy palmowych. Technorattan tworzony jest z materiałów syntetycznych, niezwykle odpornych na działanie zmiennych warunków pogodowych, promieniowanie słoneczne. Technorattan posiada zwartą budowę, przez co brud nie wnika do wnętrza a czyszczenie powierzchni ogranicza się jedynie do przetarcia jej wilgotną ściereczką.
Meble technorattanowe znajdziemy w wielu ciekawych zestawach: kanapy, stoliki, krzesła, hokery, siedziska, pufki, leżanki i wiele innych. Zaletą mebli technorattanowych jest również ich niewielka waga – są one niezwykle lekkie.

parasol

Drugim rodzajem chętnie wybieranych mebli są meble z litego drewna. Materiał ten jest niezwykle odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Warto jednak mieć na uwadze, że meble z litego drewna są ciężkie i zajmują sporo miejsca – nie sprawdzą się one w niewielkich ogródkach.
Stoliki warto uzupełnić o parasole ogrodowe z moskitierą – uchroni ona od nieproszonych, brzęczących gości.

Dudek@e-oko.com

pled taras zestawy na taras balkonowe ozdoby