Zabezpieczenie dla dzieci na schody

Dziecko w domu oznacza zupełne przemeblowanie niemalże wszystkich wnętrz. Ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których maluch przebywa poza naszą wzmożoną kontrolą. Co to oznacza w przypadku półtorarocznego czy dwuletniego dziecka? Mniej więcej tyle, że nie podążamy za nim krok w krok, że nie mamy na oku każdego jego ruchu. Jak wtedy gdy dziecko leżało tylko w łóżeczku czy w wózku. Przed ukończeniem pierwszego roku życia dziecko zdobywa stopniowo swoją autonomię, a rodzice powinni się z tego powodu cieszyć. Powinni się też odpowiednio przygotować na takie wielkie zmiany.

Niezastąpione zabezpieczenie dla dzieci na schody

Z całą pewnością zabezpieczenie dla dzieci na schody to jeden z patentów na to, jak poradzić sobie ze zmianami zachodzącymi w życiu całej rodziny, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie przemieszczać się po domu. Na raczkującego czy chodzącego już malucha w tej pozornie bezpiecznej przestrzeni czai się mnóstwo niebezpieczeństw! Należą do nich schody. Nie tylko te strome czy z dużymi szczelinami pomiędzy szczebelkami, ale właściwie każde. Dziecko, które nie wie, czym jest wysokość i nie potrafi stabilnie chodzić, może zrobić sobie krzywdę, upadając z kilku schodków. Uchronią je przed tym zabezpieczenia na schody.

Jakie bramki zabezpieczające wybrać?

Na co warto zwrócić uwagę, kupując zabezpieczenie na schody? Ważne jest, żeby było ono łatwe w montażu, żeby posiadało normy europejskie, żeby miało stabilną konstrukcję. Istotna jest też płyta wzmocniona do ściany.

Dudek@e-oko.com