Wysokiej jakości sztućce – jakie wybrać?

Kolekcja sztućców to podstawowe wyposażenie każdego domu. Mimo tego, że kupno solidnego kompletu dla dwunastu osób jest niemałą inwestycją, to warto wzbogacić swoją kolekcję o elegancko wykończone sztućce z wysokiej jakości materiału. Jaki zestaw wybrać, aby nabytek w nienagannym stanie służył domownikom i zdobił stół przez długie lata?

Piękne sztućce na lata

Największy wpływ na jakość sztućców ma ich budulec. Obecnie do najtrwalszych i najbardziej uniwersalnych wyrobów zaliczamy sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli chcesz mieć pewność, że nowe łyżki i widelce po kilku użyciach nie pokryją się zarysowaniami i nieestetycznymi plamami, wybierz modele z wytłoczonym symbolem 18/10. Taki znak informuje, że w stopie użytym do produkcji sztućców znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Dzięki obecności tych pierwiastków, metal pięknie się błyszczy oraz wyróżnia się wysokim stopniem antykorozyjności oraz odpornością na zarysowania. Co więcej, tego typu sztućce możesz bezpiecznie myć w zmywarce (ważne jednak, żeby po umyciu wytrzeć każdy element kolekcji do sucha miękką ściereczką). Pamiętaj, że osoby uczulone na nikiel powinny zrezygnować z tego typu sztućców na rzecz modeli oznaczonych znakiem 18/0.

A może mat?

Dostępne w sklepach sztućce zaskakują swoją różnorodnością. W kolekcjach najlepszych producentów znajdziesz zarówno minimalistyczne sztućce z prostymi rączkami, jak i dekoracyjne modele stylizowane na eleganckie retro. Ponadto, możesz wybierać spośród stali o zróżnicowanym wykończeniu – matowym oraz błyszczącym. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów, możesz dobrać zastawę do stylu dominującego w mieszkaniu.

Eleganckie sztućce – doskonały prezent na nowe mieszkanie

Wysokiej jakości, eleganckie sztućce to element, który przyda się w każdym domu. Czy można wyobrazić sobie lepszy prezent na nowe mieszkanie lub ślub, niż dwunastoosobowy komplet sztućców zamknięty w efektownej, dekoracyjnej walizce? Możesz być pewien, że taki podarunek z pewnością wywoła szczery uśmiech na twarzy bliskiej osoby.

Dudek@e-oko.com