Wyrazić siebie w oryginalny sposób

Można wyrazić siebie na wiele sposobów. Jedni robią to poprzez słowa. Piszą wiersze, opowiadania, powieści, które mają też moc terapeutyczną. Pomagają zrozumieć samego siebie i tę wiedzę zawrzeć w opowieściach. Życie prywatne inspiruje pisarzy i poetów wszystkich epok. Motywy autobiograficzne pojawiają się w niemal wszystkich utworach. Można wyrazić siebie nie tylko słowami, ale także obrazami. Uruchamiając najgłębsze pokłady wyobraźni plastycznej.

Malarstwo jako forma wyrażenia siebie

Obrazy pomagają wyrazić siebie w plastyczny sposób. Niekoniecznie musi to być przedstawienie i realizm. Nawet czysta abstrakcja pozwala wyrzucić artyście tkwiące w nim emocje. Za pomocą barwy czy kształtów niekiedy wyraża się dużo więcej niż za pomocą słów czy realistycznych obrazów. Najdoskonalsze dzieła mają też charakter uniwersalny i ponadczasowy. Nigdy nie tracą na wartości. Wypowiadają odwieczne sprawy człowieka, jak miłość czy tęsknota.

Wyrazić siebie w fotografii

W XXI wieku najchętniej wyrażamy siebie poprzez fotografie. Zwłaszcza te, którym poświecimy nieco uwagi. Takie, którym nadamy odpowiednią rangę i znaczenie. Pomocna w tym zakresie na pewno będzie fotoksiążka. Nowoczesna, ale zarazem nawiązująca do tradycji kolekcjonowania pięknych zdjęć w eleganckich albumach.

Fotoksiążka jako wypowiedź

W fotoksiążce wypowiemy się na dowolny temat. Najczęściej związany z naszym życiem prywatnym czy rodzinnym. Ale przecież bez problemu możemy też zrobić fotoksiążkę poświęconą zagadnieniu czy tematowi, który szczególnie nas pociąga. Na przykład przedstawimy w niej ulubione miejsca, krajobrazy, przedmioty, rośliny, zwierzęta. Zakres tematyczny jest nieograniczony i zależy tylko od naszej inwencji.

Dudek@e-oko.com