Wypoczynek w parku linowym

Planując weekend warto pomyśleć o tym, aby ostatnie cieplejsze dni jesieni spędzić na świeżym powietrzu, w gronie rodziny lub też przyjaciół. Idealnym miejscem do tego będzie park linowy – w ostatnich latach parki takie wyrosły na obrzeżach wielu miast, oferując swoim klientom wiele atrakcji i dobrej zabawy. Jak przygotować się do takiej zabawy?

Pod okiem instruktora!

Decydując się na zabawę pomiędzy koronami drzew na początek musimy przygotować się na szkolenie z instruktorem, zatrudnionym w parku. Szkolenie dotyczy przede wszystkim zasad bezpieczeństwa i poruszania się po kolejnych linach i platformach. Dowiemy się również jak wygląda profesjonalna uprząż, z pewnością będziemy również zobligowani do założenia kasków. Wiele osób zastanawia się, czy istnieją granice wiekowe do uczestnictwa w zabawie w parku linowym. Zazwyczaj właściciel określają minimalny wiek na ok. 5-6 lat. Dzieci w tym przedziale wiekowym pokonują znacznie łatwiejsze odcinki, przystosowane specjalnie dla nich. W przypadku osób starszych granicą jest jedynie stan zdrowia oraz ogólna kondycja fizyczna.

Zazwyczaj przy parkach linowych znajdują się również niewielkie bistra czy bufety, w których możemy zregenerować siły i podzielić się swoimi wrażeniami z wypadu.
Szukasz idealnego parku dla siebie i swoich bliskich w okolicach warszawy? Sprawdź – park linowy w Jachrance koło Warszawy.

Dudek@e-oko.com

https://bankujec.pl/podstawowe-wyposazenie-jezdzca/ http://study-abroad.pl/zimowe-buty-jezdzieckie/ https://sseinc.org/pierwsza-wizyta-u-kardiologa-co-warto-wiedziec/