Wymiana mebli ogrodowych – jakie wybrać?

Kupno nowych mebli ogrodowych jesienią to świetny pomysł – w sklepach i u producentów rozpoczynają się wyprzedaże, przez co możliwe jest zakupienie pięknych mebli w znacznie niższych cenach. Co oferują nam producenci? Czego unikać?

Meble wprost od producenta

Najlepszym sposobem na uzyskanie szerokiego wyboru oraz możliwość sprawdzenia i dopytania odnośnie interesujących modeli mebli jest kupno ich w salonach producentów. Poza widocznymi modelami możemy także zapoznawać się z katalogami lub też – całkowicie bez wychodzenia z domu – obejrzeć ofertę producenta w sieci!
Producenci dbają przede wszystkim o nowoczesną stylistykę oferowanych mebli, ale także o wykorzystanie niezwykle trwałych materiałów.

Doskonały przykładem takiego tworzywa jest technorattan – jest to syntetyczne włókno imitujące naturalne pnącza rattanowe. W związku z nadmiernym pozyskiwaniem pnącz konieczne było znalezienie zamiennika, który nie doprowadziłby do katastrofy ekologicznej. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę – posiada on wysoką odporność na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. W przypadku czyszczenia równie nie m wielkiego problemu, gdyż nieporowata powierzchnia nie chłodnie wilgoci czy brudu.

Meble powystawowe – tego lepiej nie kupuj!

Wielu Polaków decyduje się na kupno mebli powystawowych – dotyczy to nie tylko mebli ogrodowych, ale przede wszystkim także mebli do mieszkań. W przypadku sprzedaży mebli powystawowych musimy liczyć się z faktem, że przez okrągły rok czy sezon meble te były testowane przez potencjalnych kupujących. Siadano na nich, sprawdzano elastyczność tworzyw, podnoszono, rozkładano, składano – i tak setki razy. Takie meble z dużą pewnością będą posiadać liczne zarysowania, uszkodzenia, pęknięcia niewidoczne gołym okiem. W przypadku kupna i wykorzystywania ich na ogrodzie ich trwałość można policzyć w miesiącach. Co jednak ważniejsze – sklepy nie dają na nie gwarancji lub ma ona kilka miesięcy.
Źródło: gardenspace.pl.

Dudek@e-oko.com