Wybierz się na skitour

Narciarstwo na przestrzeni ostatnich lat staje się coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Tym samym powstaje wokół niego coraz więcej innych dziedzin, opartych o jeżdżenie na nartach właśnie. Jedną z nich jest skitur, czyli tzw. wycieczki w górach na nartach.

Skitur, czyli z czym to się je?

Wiele osób mogło nawet nigdy dotychczas nie słyszeć tego rodzaju hasła. Jednakże coś takiego rzeczywiści istnieje, a co więcej skitur staje się coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu, szczególnie przez miłośników sportów zimowych.

Wycieczka w góry zimą? Przy pomocy nart wszystko jest możliwe!

Jeszcze do niedawna jakakolwiek wycieczka w góry zimą wydawała się być strasznym ryzykiem. Jednakże w związku z zastosowaniem do tego celu nart ryzyko to nieco maleje. Tym samym wycieczki w góry stają się naprawdę realne i możliwe do zrealizowania w praktyce. Zatem, zacznij podróżować już dziś i Ty, i przekonaj się jaka to niesamowita przygoda. Podróż w góry i to na nartach, a czemu by nie – jeśli robią to już inni, to z pewnością możesz i Ty!

Czy każdy może tak po prostu wybrać się w wycieczkę po górach na nartach?

Już samo używanie nart na stoku wymaga niemałej wprawy i przeszkolenia. W innym przypadku mogłoby się ono okazać naprawdę bardzo niebezpieczne. Tym samym również, chcąc wybrać się na wycieczkę w góry powinniśmy najpierw odbyć odpowiednie ku temu szkolenia skiturowe. Na takim szkoleniu nauczą Cię między innymi:
– odpowiedniej techniki (właściwego wykonywania podejść i zwrotów);
– zjazdu na nartach w bardzo różnych warunkach;
– dobieraniu jak najodpowiedniejszego sprzętu.

Oczywiście niezbędnym warunkiem uczestniczenia w tego rodzaju szkoleniu jest umiejętność jazdy na nartach.

Jak wyglądają takie szkolenia skiturowe?

Zazwyczaj tego rodzaju szkolenie obejmuje zarówno część teoretyczną, jak też praktyczną. Trwa około dwóch do trzech dni i wymaga jedynie posiadania podstawowej umiejętności jazdy na nartach. Ponadto jest to stosunkowo tanie szkolenie w odniesieniu do innych szkoleń, związanych w jakiś sposób z jazdą na nartach. Tym samym warto w nie zainwestować, jeżeli już nauczyliśmy się jeździć na nartach i chcielibyśmy poznawać góry i zrobić coś naprawdę ciekawego. Wybierz skitur i ciesz się urokami górskich wycieczek – bo wspomnienia zostaną w Twojej pamięci już na zawsze, a jak powszechnie wiadomo to właśnie nasze wspomnienia są bezcenne. Zacznij swoje szkolenie już dziś, aby niebawem wybrać się na wycieczkę skiturową po swoich ulubionych górach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Dudek@e-oko.com

https://3d-developer.com/system-jakosci-ifs-dla-przedsiebiorstw/ https://dowiedz-sie.com.pl/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej-jak-sie-przygotowac/ https://tajmuseum.com/idealny-kask-na-konia/