Wybieramy zadaszenie do naszego ogrodu

Zadaszenie ogrodu może okazać się kluczowe, kiedy pragniemy spędzać na świeżym powietrzu wolny czas, nie tylko kiedy słońce mocno przygrzewa. Dzisiaj mamy wiele możliwości zadaszenia ogrodu. Warto wybrać sposób dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Co okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Szukając idealnego parasola ogrodowego często zadajemy sobie pytanie: jaki wybrać parasol ogrodowy? Możliwości jest naprawdę wiele – warto przyjrzeć się przede wszystkim propozycjom topowych producentów. Obecnie podczas produkcji parasoli przede wszystkim zwraca się uwagę na tworzywa – stelaże tworzone są z odpowiednio dobranych mieszanek aluminium oraz innych metali, co wpływa przede wszystkim na trwałość konstrukcji oraz jej odporność na uszkodzenia. Aluminium jest malowane proszkowo – oznacza to, że stelaż będzie odporny na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Baldachim parasola ogrodowego wykonywany jest z materiałów technicznych, odpowiednio wzmocnionych poprzez warstwę poliuretanu. Taki baldachim nie tylko nie nagrzewa się pod wpływem silnych promieni słonecznych, ale również skutecznie chroni przed niespodziewanym deszczem. Baldachimy parasoli są także odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem – na długo zachowają wspaniały kolor.

A może tarasola?

Tarasole to drugi, interesujący pomysł na zadaszenie ogrodu czy tarasu. Dzisiaj tarasole stanowią piękne, zwarte konstrukcje, które pozwalają na zadaszenie całego tarasu lub też wybranego skrawka ogrodu, na którym chcemy postawić meble ogrodowe. Tarasole tworzone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – dzięki temu nie ima się ich wilgoć i nie pojawia się rdza. Zadaszenie tarasoli rozkładane jest najczęściej automatycznie – wystarczy skorzystać z dedykowanego pilota.

Dudek@e-oko.com