Wnętrzarskie trendy na 2018 rok

Kartki w kalendarzu nieubłaganie zwiastują koniec bieżącego roku. Każda nowa cyferka w dacie niesie ze sobą wielkie zmiany, również w designie! Sprawdź, co będzie modne w zbliżającym się wielkimi krokami 2018 roku i rozpocznij nowy rozdział w pięknym otoczeniu!

Maksymalna użyteczność

Dążenie do redukcji zbędnych elementów na rzecz czystej uniwersalności i praktyczności już od jakiegoś czasu wyznacza kierunek dla działań designerów. W nadchodzącym roku nie rezygnujemy z tej tendencji. Stoły rozkładane zamiast małych, niepraktycznych stolików, wygodne, duże kanapy mieszczące wszystkich znajomych oraz multifunkcyjne, nowoczesne meble – tego nie może zabraknąć w Twoim domu!

Pierwotne instynkty

Po modzie na chłodny minimalizm nadchodzi era natury. Jeśli chcesz być na czasie, koniecznie zaopatrz się w dodatki do domu z materiałów występujących w przyrodzie, takich jak rattan i glina. Ciekawą i oryginalną propozycją jest przemycanie do wielkomiejskich wnętrz elementów rodem z dzikiej Afryki. Plemienna sztuka zainspirowała projektantów do stworzenia mebli i dodatków będących luźną wariacją na temat odległej kultury.

Żywiołowe kolory

Na odbywających się we wrześniu targach designu w Paryżu można było dostrzec, że w modnych wnętrzach królować będą meble w mocnych kolorach, szczególnie czerwieni. Fotel obity amarantową tapicerką albo pulsujące krwistą czerwienią meble RTV? Dlaczego nie! Meble w intensywnych barwach to świetny sposób, aby tchnąć życie w stateczną aranżację.

Beton architektoniczny

Moda na beton będzie trwała w najlepsze. Po erze szarych, chłodnych ścian, przyszedł czas na nieco bardziej dyskretną i stonowaną odsłonę industrialnego materiału. W nadchodzącym roku beton przyjmie bardziej elegancką i wyszukaną formę, która sprawdzi się nie tylko w loftach, ale również ekskluzywnych wnętrzach.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Dudek@e-oko.com