Własna działka

Latem miło jest spędzać czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Nie wszyscy ludzie mają jednak taką możliwość. Mieszkańcy miast na co dzień są otoczeniu szarymi, smutnymi blokowiskami. Wielu z nich brakuje zieleni dookoła. Dobrym rozwiązaniem jest zatem nabycie działki pod miastem, w przyjemniejszej okolicy i spędzenie na niej lata.

Domy letniskowe

Jeżeli chcemy sypiać na naszej działce, spędzać tam długie weekendy czy urlop, powinniśmy zainteresować się tematem, jakim są domy letniskowe.
Wiele z nich można postawić bardzo tanim kosztem. Jeżeli zamierzamy spędzić tam tylko lato, nie muszą być bowiem dobrze ogrzewane.
Być może dobrym rozwiązaniem, spełniającym nasze potrzeby będzie również zakup domku holenderskiego.

Własny ogródek

Jeśli zdecydujemy się już na posiadanie własnego kawałka ziemi, warto przemyśleć również założenie ogródka warzywnego. Nie wiąże się to z dużymi kosztami, a uprawianie roślin może przynieść mnóstwo satysfakcji.
Główną korzyścią jest jednak posiadanie własnych, samodzielnie wyhodowanych warzyw, które nie będą pryskane pestycydami. To zdrowe, ekologiczne i pyszne rozwiązanie, z którego mogą korzystać wszyscy działkowcy.

Sport

Swój ogród daje też możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu, bez skrępowania spojrzeniami ciekawskich przechodniów.
Bieganie dookoła niewielkiej działki pewnie nie jest fascynujące, ale w swoim ogrodzie świetnie się za to skacze na skakance, trampolinie lub kręci hula-hoop. W ogrodzie możemy też wykonywać ćwiczenia siłowe – wystarczy postawić ławeczkę, kupić hantle czy sztangę.
Dobrym pomysłem jest również rozłożenie maty i potrenowanie rozciągania, jogi czy ćwiczeń wzmacniających z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Własna działka jest zatem świetnym pomysłem dla wszystkich osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu i będących zmęczonymi szarym miastem. Można na niej być we wszystkie weekendy w sezonie wiosennym, letnim, a czasami także jesiennym. Daje nam też ona okazję do dodatkowych aktywności – uprawiania sportu czy hodowania warzyw.

Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud oferującą domy w Legnicy

Dudek@e-oko.com

https://myvatn.org/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ https://wmkiw.pl/okna-na-wymiar-co-warto-wiedziec/ https://veryfine.pl/przytulna-przestrzen-wypoczynkowa-w-sercu-domu-salon/