Wirtualny alkomat — przewodnik dla początkujących

Wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu sprawia, że nakładamy na siebie pewne ograniczenia na kilka godzin. Substancja ta bardzo szybko bowiem oddziałuje na stan mózgu, a tym samym na naszą sprawność psychoruchową oraz zachowanie — dlatego będąc nietrzeźwym, nie należy chociażby prowadzić pojazdów. Nie zmienia to faktu, że alkohol przecież jest dla ludzi i od czasu do czasu można sobie pozwolić na małe piwo czy lampkę wina. A o tym, jak długo niepożądane promile znajdują się w naszej krwi, można dowiedzieć się z alkomatu online.

Czym jest alkomat internetowy?

Osoba, która pierwszy raz słyszy hasło „wirtualny alkomat”, może czuć się zmieszana. Obliczenie wysokości promili we krwi jest przecież sprawą indywidualną i wymaga specjalnych testów oddechu lub krwi!

Zadaniem alkomatu online nie jest jednakże precyzyjne określenie ilości alkoholu znajdującej się we krwi. To internetowy program, który służy przybliżonemu określeniu spożytej dawki czystego alkoholu oraz mniej lub bardziejdokładniemu obliczeniu czasu, jaki organizm potrzebuje na pozbycie się go.

Jak działa alkomat online?

Aby skorzystać z wirtualnego alkomatu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę ,,alkomat internetowy” i wybrać interesującą nas pozycję z listy. Zazwyczaj programowi jest poświęcona oddzielna strona o własnej domenie.

Alkomat online składa się z prostego formularza, który należy uzupełnić. Zbiera ona bowiem podstawowe informacje, które są niezbędne do przybliżonych obliczeń. Dlatego też wirtualny tester trzeźwości „pyta się” nas między innymi o płeć, wiek, ilość i rodzaj spożytego alkoholu czy czas, w jakim został on przyjęty. Następnie podane przez nas informacje są analizowane i na podstawie prostego algorytmu, który bierze pod uwagę ogólne dane na temat trawienia alkoholu przez osoby o podobnym do nas wzroście, wadze oraz, oczywiście, płci, podaje orientacyjną wysokość stężenia promili w krwi.

Jakie informacje podaje wirtualny alkomat?

Oprócz szacunkowej wartości promili znajdujących się w naszym organizmie, internetowy „balonik” często może podać nam również inne przydatne informacje. Najczęściej oblicza on także czas, jaki jest potrzebny naszemu organizmowi na całkowite wydalenie alkoholu, a nierzadko również przygotowuje schematyczną tabelę, w jakiej przedstawia ten proces w przedziale czasowym.

Zalety alkomatu internetowego

Nie da się ukryć, że alkomaty online to świetne narzędzia, które, szczególnie w stanie „wstawienia”, mogą przynieść dużo zabawy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich rozbudowane funkcje pozwalają nam również na lepsze poznanie działania własnego ciała, a tym samym pomagają w rozsądnym podejmowaniu decyzji.

Dudek@e-oko.com

https://alexanderncsenate.com/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ https://valueformichigan.com/intensywne-szkolenia-zeglarskie/ https://lewisma.org/wygodnie-spodnie-na-konia-jaki-model-wybrac/