Weekend za miastem – gdzie warto pojechać?

Wreszcie możemy to powiedzieć – sezon na wycieczki na łono natury uznajemy za otwarty! Po ciągnącej się długimi miesiącami zimie wreszcie możemy zrzucić ciepłe kurki i szaliki, wsiąść w samochód i wybrać się z rodziną poza miasto, aby nasycić się piękną pogodą. Gdzie warto się udać, aby naładować baterie i odpocząć od miejskiego zgiełku? Sprawdź naszą propozycję!

 

Zamiast morza i gór

Najpopularniejszymi weekendowymi destynacjami w Polsce niewątpliwie są góry i morze. My postanowiliśmy znaleźć atrakcyjne miejsce w centralnej części kraju. Wśród mnogości ciekawych zakątków naszą szczególną uwagę zwróciła Jachranka – malownicza miejscowość położona niespełna 40 km od stolicy kraju.

Co urzekło nas w niewielkiej Jachrance? Przede wszystkim wszechobecna zieleń! Mimo tego, że miejscowość położona jest niedaleko Warszawy, próżno szukać tutaj wielkomiejskiego szumu. Wręcz przeciwnie – turyści mogą oddać się błogiemu odpoczynkowi wśród zielonych lasów. Co ważne, Jachranka położona jest nad Zalewem Zegrzyńskim, co jeszcze bardziej zwiększa jej atrakcyjność i możliwości kreatywnego spędzania czasu wolnego.

 

Moc atrakcji dla każdego

Jachranka corocznie przyciąga rzeszę miłośników aktywnego wypoczynku. Liczne ścieżki spacerowe, szlaki rowerowe oraz działające przy jeziorze wypożyczalnie rowerków wodnych pozwalają na rozruszanie mięśni i dają świetną możliwość dotlenienia organizmu. Jedną z największych atrakcji miasteczka jest Park Linowy Jachranka. Nowoczesny park usytuowany na zalesionym terenie posiada szeroką ofertę dostosowaną do gości w różnym wieku. Z licznych torów korzystać mogą zarówno małe dzieci, które mają pierwszy raz do czynienia z taką formą aktywności, jak i zaprawieni w boju dorośli szukający ekstremalnych wrażeń. Na stronie parklinowyjachranka.pl znajdziesz wiele cennych informacji i szczegółową ofertę parku linowego.

Dudek@e-oko.com