Warto czy nie? Jak to jest z matami ochronnymi?

Maty ochronne to znakomity pomysł na zabezpieczanie różnych powierzchni. Podłogi, blatów, a tak właściwie to wszystkiego, co jest narażone na rysy. Po co to? Jeżeli uważacie, że jest to całkowicie niepotrzebny wynalazek, spróbujmy przyjrzeć się temu bliżej, a być może część z was zmieni zdanie.

Z czego wykonane są maty?

Zwykle sklepy oferują nam produkty wykonane z różnych materiałów sztucznych, takich jak poliwęglan. Są to dość wytrzymałe materiały oraz łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu przetrwają wiele lat, a po zabrudzeni wystarczy włożyć je pod bieżącą wodę i przetrzeć gąbką z płynem do naczyń.

Producenci mat ochronnych zwykle proponują nam dość cienkie maty, tak aby były one jak najmniej widoczne. Zwykle są to grubości około jednego milimetra, co z dobrym skutkiem łączy ochronę powierzchni z jak najmniejszą widocznością produktu. Jest to ważne, gdy w ten sposób chcemy zabezpieczyć głównie stoły i blaty.

Maty ochronne na podłogę? Po co to komu?

Rzeczywiście na początku może się to wydawać trochę bezsensowne. Przecież podłogi są po to, żeby po nich chodzić, a krzesła są zwykle zabezpieczone okleinami od spodu. Przecież się nie porysuje, prawda? Otóż oczywiście zwykłe krzesła stołowe zwykle mają przyklejoną filcową podkładkę, aby nie rysowały powierzchni. Jednak krzesła biurowe na kółkach już ich nie mają. Maty ochronne na podłogę dedykowane są właśnie użytkownikom krzeseł obrotowych na kółkach. Zwykle siedząc przy biurku dość często się odsuwamy, dzięki kółkom. A później z paneli schodzi lakier lub widoczne są głębokie zarysowania.

Mata ochronna na podłodze pozwoli zabezpieczyć nam także panele pod fotelami i kanapami, a w pokoju dziecka może to być świetny pomysł na podkładkę pod pudełka z zabawkami. Nie przyklejamy ich do podłogi, więc zmiana miejsca maty jest bardzo prosta. Wystarczy podnieść i przesunąć.

Maty na biurka i stoły

Jeżeli jesteśmy zwolennikami dobrych jakościowo mebli, to zwykle nie chcemy, aby szybko się zniszczyły. Z pomocą przychodzi nam właśnie mata ochronna, która zabezpieczy powierzchnie przed rysami i plamami, które przy drewnie są bardzo trudne do wyczyszczenia.

Jednak nawet przy meblach wykonanych z płyt wiórowych, nie chcemy ich wymieniać po roku użytkowania, ale również nie chcemy, aby blat był porysowany. Jeżeli zależy nam na dobrej kondycji okleiny, warto zainwestować blat ochraniaczem, który poza małą widocznością, będzie również mobilny – gdy chcemy możemy go zdjąć. Więc bez obaw możemy założyć matę ochronną na spotkanie przy kawie, a po jego zakończeniu, zdjąć, zwinąć i schować do szafki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.

Dudek@e-oko.com

https://esmeble.pl https://opentstreetmap.org/zabezpieczenie-drog-praktyczne-informacje-dla-kierowcow/ https://eltying.com.pl